Savović kao Dennis Rodman

Ivor Krapac • nedjelja, 23.10.2011.

Za razliku od utakmica u Laškom i Širokom Brijegu, s gostujućim pobjedama Cibone i Maccabija, druga dva subotnja susreta četvrtog kola ABA lige pripala su domaćinima. Budućnost i Hemofarm slavili su pred svojim navijačima...

U gostima se muče, ali na početku sezone u regionalnoj ligi, Budućnost i Hemofarm zasad su bez krivog koraka na domaćem parketu. Nakon Crvene zvezde u drugom kolu, Podgoričani su kod kuće sredili i Helios iz Domžala (78:60), dok je Hemofarm u trećoj domaćoj utakmici zaredom slavio i treću pobjedu u nizu. Uspjesima protiv Zagreba CO i Heliosa u subotu su pridodali i slavlje u ogledu s Radničkim iz Kragujevca (70:66).

Po očekivanju, manje napeta bila je utakmica u Podgorici. Budućnost je momčadi koju vodi Zmago Sagadin najavila što ih čeka već u prvoj četvrtini, nakon koje su vodili s 31:22, dok je defanzivno vrlo indisponirani Helios na kraju prvog poluvremena bio u još većem zaostatku (57:38). Domaći u nastavku nisu ispustili veliku prednost, ne dajući svojim suparnicima da stignu bliže od devet razlike.

Budućnost je s 18 poena i deset skokova vodio Nikola Vučević, dok je dva poena više, ali sa slabijim učinkom u ostalim kategorijama, ubilježio Kanađanin Jermaine Anderson, nekadašnji razigravač Cedevite. Splićanin Drago Pašalić, koji je prošlu sezonu započeo u Ciboni, upisao je 12 poena za Helios, a uz njega, dvoznamekasti broj poena je kod gostiju imao još jedino Dražen Bubnić (11).

Hemofarm i Radnički su u srpskom dvoboju u Vršcu odigrali vrlo izjednačenu utakmicu, a nešto manje od tri minute do kraja, kod vodstva od 66:61, činilo se da će zadovoljniji biti gosti. No, poslije tih +5, momčad iz Kragujevca više nije zabila ni poen, a Hemofarm je riješio stvar svojom serijom od 9:0, uz ubačaj Nešovića nakon skoka u napadu za dolazak do vodstva (68:66). Radnički nije iskoristio napad za poravnanje ili vodstvo, a za kraj, Jeremić je s dva pogođena slobodna bacanja otklonio sve dvojbe.

Jeremić i Maraš zabili su po 12 poena za pobjednike, dok je Nešović imao poen manje. No, glavni Hemofarmov junak ipak je bio Boris Savović, koji je s pomalo nevjerojatna 23 skoka, čemu je dodao i sedam poena, završio s valorizacijom 30. Radnički je s 22 poena i 13 skokova predvodio David Simon, a Sinovec se pridružio s 15 poena.