Cibona prošla i Laško

Ivor Krapac • nedjelja, 23.10.2011.

Košarkaši Cibone proslavili su i drugu ovosezonsku gostujuću pobjedu u ABA ligi, sveukupno treću u četiri kola. Na subotnjem gostovanju u Laškom, protiv domaćeg Zlatoroga, Cibosi su došli na svoje i prelomili utakmicu u trećoj četvrtini...

Iako je početak susreta najavljivao da će svoju ulogu favorita opravdati i lakše, Cibonini igrači su nakon 21:11 sredinom prve četvrtine ubrzo upali u probleme, pa otklonili sve dvojbe tek u završnici ogleda sa Zlatorogom, slavivši s 84:76. Uz vodeće napadačke uloge Briana Chasea (20 poena, 7/10 iz igre) i Damjana Rudeža (17 poena), kao i 13 poena i 12 skokova Gorana Sutona, momčad Josipa Vrankovića uzela je pobjedu i popravila omjer u regionalnoj ligi na 3-1.

Nakon odlaska do deset poena prednosti u početnoj fazi utakmice, Cibosi su počeli posustajati. Do kraja prve četvrtine domaća momčad približila se do 29:23, a s nastavkom svojeg pozitivnog niza i u ranoj fazi druge dionice, igrači Zlatoroga su ubrzo vratio stvari u egal, a uz tricu Panića u 14. minuti, došli su i do vodstva (35:33). Cibona u drugoj četvrtini nije obranila puno, uz ukupno 29 primljenih poena, a s 52:52 na semaforu na kraju prvog poluvremena, domaći su ponovno bili u igri.

Panić i Škifić vodili domaće

Vezane vijesti

Dok su u Ciboninoj momčadi najviše zabili Chase i Rudež, kod domaćina su napadački najefikasniji bili Vladimir Panić (22 poena, 7/11 iz igre) i hrvatski košarkaš Jure Škifić, prošlosezonski član Borika, koji je ubilježio 16 poena i devet skokova.

Daniel Vujasinovič bio je treći dvoznamekasti strijelac Zlatoroga, s 14 poena.

Ipak, Vrankovićeva momčad odigrala je treću četvrtinu puno ozbiljnije. Nakon zaostatka od 55:52 u prvoj polovici te dionice, Cibosi do ulaska u posljednjih deset minuta više nisu primili ništa, ostavljajući domaćine na samo tri poena u četvrtini. Sa serijom od 12:0, u završnu dionicu ušlo se sa 64:55 na semaforu.

Za dovršetak posla, Cibonini igrači morali su se još malo namučiti nakon što su, poslije dvije trice Rudeža i polaganja Sutona, sredinom posljednje četvrtine bili na 13 razlike (75:62). Do kraja utakmice, domaći su priprijetili serijom od 7:0 za približavanje na 75:69 u pretposljednjoj minuti, u završnih 60 sekundi smanjili su i na pet razlike (76:71), ali uz mirnoću Chasea, Rozića i Rudeža s crte slobodnih, domaći više nisu stigli bliže od tih -5.

Poslije pobjede u Sloveniji, Cibose iduće nedjelje čeka drugi ovosezonski domaći nastup. U petom kolu u Dom Dražena Petrovića dolazi Široki.

• Obrisan korisnik24.10.2011. u 11:41
    bit će još gostovanja po sloveniji i bosni, pa će se valjda pisati. ove sezone je oko cibone zaista pozitivna 'vibra'. organizirali su se navijači (UNC, čiji sam i sam član), proradio je stacionar, angažirani su kuhar, nutricionist, psiholog, otvorit će se 3 fan shopa skupa s dinamom....za sada... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik23.10.2011. u 01:12
    da,kako je moguće da ne spomenete navijačee !?!? HEA HEA CIBOSI
  • derivoje23.10.2011. u 01:04
    Zašto nitko ne spominje navijače koji su bili odlični i bodrili Cibose cijelu utakmicu tako da je bilo skoro kao da igraju doma??? :O