Cedevita slavila u Pioniru

Branko Barić • petak, 21.10.2011.

Košarkaši Cedevite uspješno su apsolvirali teško gostovanje u beogradskoj dvorani Pionir. Iako su na poluvremenu gubili osam pogodaka razlike, zahvaljujući odličnoj trećoj četvrtini i raspoloženom Warrenu na koncu su slavili protiv neugodne Crvene zvezde...

Momčad Dražena Anzulovića nije najbolje ušla u susret i već početkom druge četvrtine Zvezda je imala 24:12. Domaćini su do svoje najveće razlike stigli u 15. minuti kada su imali 30:16, no Cedevita se uz 13 pogodaka Warrena (i stopostotan šut iz igre) do velikog odmora približila na svega minus dva (42:40).

Dobru igru s kraja druge četvrtine Cedevita prenosi i u nastavak. Warren je nastavio s odličnom igrom, a njegova trica u 30. minuti dovela je Zagrepčane na plus deset (68:58). Crveno-beli nošeni Nemanjom Nedovićem ipak malo po malo vraćaju se u susret, a poenima Čovića manje od dvije minute do kraja uspijevaju i izjednačiti.

Tada se kod gostiju ukazuje Marko Car s vrlo važnom tricom, a dalekometni projektil Matjaža Smodiša zapečatio je sudbinu Beograđana. Do kraja je Zvezda još nešto pokušavala, no uspjela je tek smanjiti na konačnih 90:91.

Prvo ime susreta je Warren s 24 poena i sjajnim šutom iz igre (10/13), a pratio ga je Car s 15 poena i šutom 7/10. Na drugoj strani Nedović je ubacio 17 poena uz savršenih 7/7 iz igre.

• Obrisan korisnik22.10.2011. u 13:02
    Čovječe ova cedevita zaista izrasta u pravu momčad.mislim da su zasad prvi favoriti za osvajanje domaćeg prvenstva iako je to jako,jako daleko.
  • Obrisan korisnik22.10.2011. u 11:57
    Velika i solidna utakmica je Cedevita pruzila al je to bilo ocekivano, Zvezda me puno iznenadila, mnogo je bolja i zeljna nego prosle godine. A sovom publikom nece nikome biti lako nih dobiti na pioniru. Dakle zaista Bravo Cedevita!
  • Obrisan korisnik22.10.2011. u 09:12
    bravo Cedevita!!!!!
  • Obrisan korisnik22.10.2011. u 07:48
    Waren je odlicno pojacanje za Cedevitu-po meni među 3 najbolja stranca koji su igrali u Ciboni! Samo se nadam da ce Cedevita ove godine uspjet srusit Zagreb i predstavljat nas dostojno u EL sljedece sezone!
  • narada10821.10.2011. u 23:55
    ma jbt to je izgledalo kao onaj sport koji se nekoc vrlo dobro znao igrati u Hrvatskoj - ne znam, vec sam mu zaboravio ime... Tu je bila obrana, skokovi na obje strane parketa, potezi, timski rad, taktika, iskustvo kljucnih igraca u kljucnim trenucima. Al' opet, cim im je talentovani Nedovic busio... [više na forumu]