ABA liga: Krka namučila Partizan

Vedran Filipović • nedjelja, 23.10.2011.

Košarkaši beogradskog Partizana slavili su i u četvrtoj ovosezonskoj utakmici u ABA ligi, no protivnik iz Novog Mesta namučio je crno-bele...

Gosti iz Slovenije su obrambenim presingom uspijevali poremetiti protok lopte Partizana dok su svoje koševe zabijali s linije slobodnih bacanja. Čakarević je svojom drugom tricom dao domaćima prvo vodstvo (16:15), a Raduljica je postavio 22:19, s čime se ušlo u drugu četvrtinu. Igrači Nenada Trajkovića napravili su seriju 8:0 koju je prekinuo Law svojim košem u 14. minuti. Ipak, Partizan je stigao Krku te se na odmor otišlo s "nulom", 38:38.

U utakmici punoj iznenađujućih statističkih podataka na kraju prvog dijela valja izdvojiti da su Slovenci šutnuli jednu jedinu tricu i - pogodili je. Rastrgana i loša igra s mnogo grešaka na obje strane nastavila se i u trećoj četvrtini koja je završila 12:12 te se u posljednju dionicu susreta ušlo s egalom. Ipak, crno-beli su se prvi pribrali, Lučić svojim košem dvije minute prije kraja uz prekršaj postavlja 64:58, prednost koju su Jovanovićevi igrači sačuvali do kraja slobodnim bacanjima Kecmana i Milosavljevića za konačnih 68:63.

U susretu s malim brojem koševa kod Partizana istakli su se Čakarević s 11 (osam skokova), Raduljica s 10 te Law (četiri asista), Peković i Lučić s devet poena. Kod košarkaša Krke koji su pružili dobar otpor aktualnim prvacima Baxter je zabio 18, Balažič 12, a Pavič 11 koševa uz sedam skokova. Partizan je izgubio 18 lopti, a gosti 17. Omjer slobodnih bacanja bio je 37:28 u korist slovenske momčadi koja je ostala na onoj trici iz prvog dijela. Također, gosti su i nadskakali domaće košarkaše (40:33). Partizanovi igrači imali su vrlo loš postotak šuta za dva i tri poena, no nekako su uspjeli nadvisiti Krku "na mišiće".

U sljedećem kolu Beograđani gostuju u Izraelu dok Krka dočekuje Hemofarm.

• Obrisan korisnik24.10.2011. u 12:18
    partizan nije ni blizu onoj prošlosezonskoj formi,sve neki klinci u momčadi.Dobit će njih Cibona !
  • Obrisan korisnik24.10.2011. u 11:39
    Partizan je dizelaska ekipa...Igraju fantasticnu obranu, dok im je napad malo škripav. Protiv Zagreba im je ulazilo sve za 3 poena, ali protiv Radnickog i Krke nije. Ipak, zbog momcadske igre, odlicne rotacije sa klupe, pa i nacina vođenja utakmice Vlade Jovanovica, uz Makabi, Partizan je prvi... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.10.2011. u 09:45
    iako stojim pri onome što sam pisao, da je partizan drugi favorit ABA lige....sada mi nakon 5 službenih tekmi (4 u ABA-i i 1 u EL) ne izgledaju više tako moćno. prva tekma i 'šetnja' protiv zagreba je više posljedica zagrebove konfuzije i nemoći. protiv radničkog i krke su jedva pobijedili... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik23.10.2011. u 23:26
    hmmm..može li prema ovome cibona iznenaditi partizan ?