Cedevita sigurno kroz Domžale

Simon Maljevac • subota, 05.11.2011.

Kao što su i najavili košarkaši Cedevite gostovanje kod Heliosa shvatili su ozbiljno i u šestom kolu ABA lige na svoj konto upisali i petu pobjedu rezultatom 87:62 (42:30). Helios tako nastavlja sa serijom poraza bez ostvarene pobjede u ovogodišnjem natjecanju, dok Cedevita sa samo jednim porazom drži visoku treću poziciju na tablici.

Iskusnom strategu domaćina Sagadinu bilo je i prije utakmice jasno, da je Cedevita trenutno prejak protivnik za njegovu mladu ekipu, ali je najavio brzu i borbenu igru svoje momčadi, koja će pokušati iskoristiti svaku priliku za eventualno iznenađenje..

Cedevita nakon visoke pobjede nad Zagrebom nije poletjela previsoko, već je ozbiljnom igrom od početka susreta pokazala da ju u Domžalama zanima samo pobjeda. Košem Warrena u četvrtoj minuti utakmice Cedevita prvi put dolazi u vodstvo 6:4, a dvije minute kasnije Cedevita je već bila na plus osam (16:8). Dobrom obranom i brzom tranzicijom u napadu momčad trenera Anzulovića do kraja prve četvrtine povisuje na sigurnih +11 (24:13).

Tricom Čebulara i dvjema uspješnim akcijama Hrvata u dresu Heliosa Drage Pašalića na početku druge četvrtine domaćini rade seriju 8:0, ali Cedevita brzo uzvraća te koševima Drapera i Warrena podiže prednost na plus devet (21:30). U tim trenucima suci sviraju Draperu već treću osobnu pogrešku, ali gosti ne popuštaju te minutu prije kraja poluvremena povisuju na +14 (28:42). Pogođenim slobodnim bacanjima danas neraspoloženog Prepeliča (7 poena, šut iz igre 2/7) domaćini (2/17 za tri poena u prvom poluvremenu) na odmor odlaze s 12 poena zaostatka.

I na početku treće četvrtine tempo igre diktiraju gosti. Princ pogađa tricu za najviše vodstvo Cedevite 49:34, ali onda lijepim akcijama domaćini uzvraćaju i dolaze na samo sedam poena zaostatka (54:47). Baždarić onda košem i dodatnim bacanjem povisuje prednost na deset poena, ali Šveđanin u redovima Heliosa Person tricom u posljednjoj sekundi vrača nadu domaćinima.

Cedevita odlično otvara zadnji dio utakmice. Brzim kontrama gosti rade seriju 12:3 i bježe na +16 (69:53).Unatoč visokom vodstvu Cedevita ozbiljnom igrom potvrđuje status kvalitetnije momčadi te iz minute u minutu povisuje prednost i na kraju utakmice slavi s visokih 87:62.

Momčad Cedevite do pobjede vodili su Amerikanci Draper i Warren s 15 poena, a zapažene role odigrali su i Smodiš s 11 poena te Owens s 8 poena i 8 skokova. Kod domaćina najraspoloženiji bio je Amerikanac Gay s 13 poena, a Pašalić postigao je poen manje.

Cedevita je ovom pobjedom nastavila niz odličnih igara i sigurnih pobjeda. Dobra forma momčadi odlična je najava i pred sljedećim teškim gostovanjem koje čeka Cedevitu u sljedećem kolu ABA lige kod Radničkog u vrućem Kragujevcu.