Zagreb CO tricama "riješio" Zvezdu

Ante Zovko • subota, 05.11.2011.

Nakon pet uzastopnih poraza, u ABA ligi i Euroligi, košarkašima Zagreba Croatia osiguranja otvorilo se protiv Crvene zvezde. Utakmica u Draženovu domu riješena je u prvom poluvremenu.

Mravi su u prvih dvadeset minuta, ponajviše tricama, postigli 64 poena, a i uz opuštanje u drugom dijelu pobijedili su 102:85, drugi put u ovoj sezoni ABA lige.

Od početka se vidjelo da je Zagrebova obrana čvršća, nije bilo nonšalancije kao na startu sezone. Najveće probleme Mravima su zadavali neugodni šuter Adam Morrison, a kod prenošenja lopte Damir Mulaomerović je na sebi imao 15 godina mlađeg protivnika koji je očito dobio zadatak pritiskati ga. No, razigravač Zagreba zato je imao dosta prostora kod šuta.

Pešić izgubio živce

Iznerviran više od svega katastrofalnom obrambenom izvedbom svoje momčadi, gostujući trener Svetislav Pešić u 17. je minuti dobio dvije tehničke zaredom i morao napustiti klupu. Zvezda, koja je tada gubila 45:29, nakon toga je potupno potonula.

Ipak, kako se i očekivalo, prvu osjetniju razliku napravili su centri domaćih. Mario Kasun i Sean May (uz dvije trice u prvoj četvrtini), uz potporu "tricaša" Mulaomerovića i Ante Mašića, podigli su prednost na 31:19, a Kasun zaključuje prvu četvrtinu s dva poena za 33:19.

Trica je služila Mrave kao nikad ove sezone. Do poluvremena su ih ubacili devet iz 12 pokušaja i postigli više poena nego što su cijeloj posljednjoj utakmici Eurolige protiv CSKA-a. Mulaomerović (trica 4/5 u prvih 20 minuta) i May već su do odmora postigli po 18 poena i Zvezda je praktički pala već nakon druge četvrtine koja je završena sa 64:38.

Visoka prednost zavarala je domaće koji su ušli mnogo opuštenije u nastavak, a Zvezda je pojačala ritam, i u obrani i u napadu. Prednost se u jednom trenutku spustila na 15 poena razlike, ali bio je to labuđi pjev Beograđana. Zagrebu je opet proradio šut iz polja i utakmica je opet dovedena mirne vode.

Mravi su u drugom poluvremenu prilično pokvarili vlastitu statistiku. Na kraju su izgubili dvadeset lopti, ponajviše zbog slabih reakcija kod skoka, prije svega obrambenog kad je utakmica bila riješena.

May je bio najefikasniji s 24 poena (4/5 za tricu) uz osam skokova i tri asistencije, Mulaomerović je ubacio jedan manje (5/6 za tricu, tri asistencije). Kasun (9/11 za dva) imao je 20 ubačaja i šest skokova te dvije asistencije. Simon i uz mučenje sa šutom (1/4 za dva, 0/3 za tricu) upisao je 13 poena, pet skokova i deset asistencija. Mašić je pogađao deset puta.

Morrison je potvrdio status prvog čovjeka Zvezde s 27 poena i četiri skoka, Milutinović je upisao 15 poena i pet skokova, Subotić deset uz sedam skokova.

• Obrisan korisnik07.11.2011. u 09:51
    zvezda koja još nije uigrana, kojoj fali prvi centar i koja igra lošu obranu....nek' se zagrebaši ne vesele previše. svaka ozbiljna momčad će ih i dalje pobjeđivati s +15, a jake ekipe s +25 i više.
  • Obrisan korisnik06.11.2011. u 01:46