Široki protutnjao kroz Laško

Josip Tolić • nedjelja, 06.11.2011.

U posljednjoj nedjeljnoj utakmici šestog kola košarkaške ABA lige Široki WWin slavio je kod posljednjeplasirane ekipe Zlatoroga u Laškom rezultatom 78:53.

Izabranici Ivana Velića lakoćom su odradili gostovanje kod Zlatoroga koji ni u šestom pokušaju nije uspio doći do pobjede u regionalnoj ligi. Širokobriježani su se već u samom startu utakmice "odlijepili" serijom 7:2 i navijestili tko bi trebao slaviti u ovom dvoboju.

Do sredine prve četvrtine prednost je narasla na 18:8, a u drugu dionicu ušlo se s "plus 12", 22:10. Do poluvremena Slovenci su pali u potpuno podređeni položaj. U jednom je trenutku prvak Bosne i Hercegovine imao 19 poena viška kojeg su Zeleno-bijeli do velikog odmora smanjili za dva poena, te je rezultat iznosio 25:42.

Gosti su se nakon predaha lagano opustili, pa je treća četvrtina protekla u slaboj napadačkoj igri na oba koša. Prve tri minute Široki nije poentirao, a do konca 30. minute Zlatorog se agresivnijim nastupom vratio na podnošljivijih 11 koševa zaostatka (39:51). Posljednja je četvrtina, međutim, potvrdila dominaciju Plavih koji su povećavali prednost i do "plus 27", a rezultat je na kraju iznosio 25 koševa prednosti za goste, 78:53.

Najefikasniji pojedinac utakmice bio je igrač Zlatoroga Vladimir Panić s 21 košem, no samo je on uspio postići dvoznamenkasti učinak u redovima domaćina. Kod Širokobriježana istaknuli su se Fran Pilepić s 19 poena, Collins i Butorac imali su po 12 ubačaja, a dvoznamenkast je bio i Darko Planinić ubacivši deset koševa.

Široki je ovom pobjedom s desetog skočio na sedmo mjesto ABA lige i poboljšao je omjer pobjeda i poraza na 3-3, a Zlatorog je posljednji na ljestvici sa svih šest poraza kao i Helios iz Domžala, ali sa slabijom koš-razlikom.

• Obrisan korisnik07.11.2011. u 10:30
    sve super, još samo da partizan padne u subotu ;) a prije pocetka sezone sirokom je bio cilj samo ne biti zadnji u ABA ligi....
  • Obrisan korisnik07.11.2011. u 09:53
    bravo dečki! iako je laško zaista loša momčad, +25 na gostovanju nije mala stvar. to samo pokazuje da dečki iz širokog imaju disciplinu u igri, da uvijek daju sve od sebe. nekad je to dovoljno za +25, nekad za +5, a nekad se izgubi s -24 (kao protiv močnog maccabia). ali pristup je uvijek isti-to... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik07.11.2011. u 00:07
    zoran je ja mislim iz čapljine, nema on veze s darkom..