Olimpija i dalje stopostotna

Dino Brumec • subota, 05.11.2011.

Odigrane su još dvije utakmice šestog kola Regionalne lige, a u obje su slavili domaćini. Olimpija je pobijedila Radnički iz Kragujevca na krilima vrlo dobrog Vučevića, a Budućnost se uspjela othrvati naletu Krke i na kraju je upisala svoju četvrtu pobjedu.

U prvim minutama utakmice Budućnost – Krka igralo se koš na koš i nijedna ekipa nije se uspjela odvojiti. No, pred kraj prve dionice susreta domaćini rade seriju 17:4 i četvrtina završava rezultatom od čak 30:17. Posebno se istaknuo Vučević koji je već u ovom razdoblju ostvario šest skokova. U drugoj četvrtini Krka je pokušavala stići Budućnost, ali do poluvremena joj je pošlo za rukom samo smanjiti zaostatak i na odmor se otišlo s rezultatom 47:37.

Tijekom treće četvrtine Budućnost je polako povećavala svoju prednost i u jednom trenutku, nakon Popovićeve trice, na semaforu je stajao rezultat 67:49. Nakon toga slijedi serija Krke 9:1 i njome stiže na prihvatljivih 58:68. Treća četvrtina završava visokim rezultatom 73:60.

Posljednju četvrtinu Krka je dobila 20:11 i zamalo preokrenula visoko vodstvo domaćina. U posljednjoj su minuti, nakon Dragićevog polaganja, Slovenci došli na samo tri koša zaostatka (78:81), ali domaćini su bacanjima uspješno utakmicu priveli kraju i na kraju slavili 84:80.

Budućnost je do pobjede vodio danas goropadni Vučević koji je ostvario NBA statistiku, 21 koš (šut 10/15) i 20 skokova. Zanimljiv je podatak da je Vučević ostvario 15 obrambenih skokova, a ostatak ekipe imao je sveukupno samo još dvije uhvaćene lopte u obrani. Još su trojica igrača podgoričke momčadi imala dvoznamenkasti učinak: Vitkovac i Anderson postigli su po 12 poena, dok je Popović zabio 11 koševa. Kod Krke Jordan je zabio 17 koševa i imao osam skokova, Dragić je imao 14 ubačaja, a Baxter je postigao 11 poena.

Olimpija je protiv Radničkog, na svom terenu, mnogo bolje otvorila utakmicu od svog protivnika. Woodsideovom tricom, u petoj minuti, poveli su 13:0 i činilo se kako će Slovenci lako doći do šeste uzastopne pobjede u ABA ligi. No, momčad iz Kragujevca ubrzo se probudila i došla na -6 (20:14). Četvrtina je završila rezultatom 27:19.

Scott na početku druge dionice smanjuje prednost Slovenaca na šest razlike (27:21), no Olimpija ubrzo spaja dvije trice i opet odlazi na relativno udobno vodstvo. Do kraja prvog dijela Olimpija je samo povećavala prednost i i u svlačionice se otišlo visokom prednošću Olimpije 54:36. Green je za domaćine već u prvom poluvremenu imao deset koševa i pet skokova.

Početkom treće dionice gosti rade seriju 12:0 i dolaze do zaostatka od samo osam koševa (48:56). Scott je u tom periodu vodio Radnički i na predah prije zadnje četvrtine odlazi se s vodstvom Olimpije 65:57. U posljednjoj četvrtini Radnički pokušava dostići vodstvo Olimpije, ali Slovenci tri minute prije kraja, kod rezultata 71:66, postižu dvije trice i definitivno prelamaju utakmicu. Na kraju je semafor pokazivao rezultat 85:70.

Kod Olimpije Thompson je postigao 17 poena i imao devet skokova. Green je zabio 15 i također imao devet skokova, dok je Ćapin imao 14 ubačaja i četiri asistencije. Za Radnički je Scott postigao 20 koševa i imao pet skokova, a Simon je zabio deset koševa i sedam puta skočio. Markota nije ulazio u igru za Olimpiju.