Sevilli i Malagi tek po bod

Nikola Vlahović • subota, 05.11.2011.

12. kolo Primere otvoreno je utakmicom Mallorce i Seville te Betisa i Malage. Rakitićeva momčad odigrala je lošu utakmicu protiv Mallorce te nakon 90 minuta igre nije bilo pobjednika. Sličnu predstavu pružila je i Malaga protiv Betisa...

Mallorca i Sevilla u 12. kolu Primere odigrali su, ne baš zanimljivu utakmicu, koja je na kraju završila bez golova. Hrvatski reprezentativac, Ivan Rakitić, dobio je trenerovo povjerenje od prve minute te je na terenu proveo 60 minuta. Raketa se uklopio u lošu izvedbu svoje momčadi te nije bio previše razigran. I jedna i druga momčad nisu bile previše inspirirane, međutim, Mallorca je bila bliže pobjedi.

Tijekom 90 minuta Sevilla je uputila tek jedan udarac u okvir gola Mallorce, dok su domaćini pet puta pucali prema Varasu, ali je vratar Seville uspio sačuvati svoju mrežu netaknutom. Sevilla je i ovom utakmicom potvrdila da nije baš u nekoj formi jer im je ovo četvrta utakmica u nizu bez pobjede. S druge strane, Mallorca je još gora, jer do pobjede nije došla u zadnjih šest utakmica.

Betis, koji nije zabio gol u zadnje tri utakmice, na svom je terenu dočekao Malagu. Prvih 45 minuta prošlo je u izjednačenom ritmu, a vratari nisu imali potrebe za intervencijama. Betis je imao tri prilike, međutim, niti jedan udarac na kraju nije išao u okvir gola, a redom su promašivali Ruben Castro i Benat Etxebarria.

U nastavku je Malaga krenula malo ofenzivnije te je ubacila u višu brzinu, međutim, nije došlo do promjene rezultata. Dobru priliku u 55. minuti imao je Rondon, ali je obrana domaćina uspjela sačuvati svoj gol. Malaga je imala inicijativu u drugom poluvremenu, međutim, vratar Betisa nije morao vaditi loptu iz svog gola te je nakon 90 minuta igre rezultat bio isti kao na početku utakmice, 0:0.