Primera División, 12. kolo, 06.11.2011, 12:00 h
Real Madrid
Real Madrid 7:1 Osasuna
Osasuna

Damir Žbulj • nedjelja, 06.11.2011.

Nedjeljni raspored, u pomalo neobičnom podnevnom terminu, 12. kola španjolskog nogometnog prvenstva otvorili su Real i Osasuna. Madridski klub se bez velikih problema obračunao s gostima, već je nakon prvih 45 minuta bilo 3:1 pa su u nastavku utakmice, još i s igračem više na terenu, mirno priveli susret kraju, ali i usput napunili mrežu Osasune s još četiri pogotka. Cristiano Ronaldo je postigao novi hat-trick, zabili su još i Pepe, Higuain i dva puta Benzema, a jedino negativno je ozljeda trostrukog asistenta Angela Di Marije, koji je početkom nastavka napustio teren na nosilima...

Real je s vodeće pozicije dočekao dvoboj 11. kola španjolske Primere, u kojem mu je u goste stigla ekipa Osasune. Madriđani su u nizu od šest uzastopnih prvenstvenih pobjeda, deset ukupno te su očekivali da će i protiv nedjeljnog gosta nastaviti ovu dobru seriju i zadržati prvo mjesto na tablici.

ZLATNA KOPAČKA

Cristiano Ronaldo, 26-godišnji Portugalac petak uoči prvenstvenog dvoboja s Osasunom primio je trofej Zlatna kopačka za najboljeg europskog strijelca protekle sezone. Nagradu je primio od legendarnog Eusebija i počasnog predsjednika Reala Alfreda Di Stefana. Ronaldo je prošle sezone postigao 40 prvenstvenih pogodaka, prošlog tjedna prešao je granicu od 100 pogodaka postignutih u dresu Madriđana, za što mu je trebalo nešto malo više od dvije sezone provedene u Kraljevskom klubu. Ovo nagradu osvojio je i 2008. godine, kada je u dresu Manchester Uniteda zabio 31 pogodak.

""Nagradu bih mijenjao istog trena za naslov u Ligi prvaka ili španjolskom prvenstvu. Ne razmišljam o rekordima nego o Real Madridu. Zreliji smo, imamo više samopouzdanja, svi moramo razmišljati kao jedan, želimo li ostvariti naše ciljeve. Svakodnevno učim nove stvari, trenutno sam u klubu gdje imam mogućnost osvajanja trofeja, ali cilj mi je postati i jednim od najboljih nogometaša svih vremena," iskren je u svojim planovima bio CR7.

Zlatna kopačka, poredak:
1. C. Ronaldo 80 bodova
2. Leo Messi 62 boda
3. Di Natale, Gomez 56 bodova

Bez ozlijeđenih Carvalha, Marcela i Kake Jose Mourinho je morao sastaviti početni sastav, a sve ljubitelje Kraljevskog klubaobradovala je vijest kako se ovoljetno veliko pojačanje iz dortmundske Borussije, Nuri Sahin opravio od ozljede te je konkurirao za ovu utakmicu.

Osasuna je ušla u dvoboj s Realom 'osakaćena' ozljedama i izostancima pa je bilo teško za očekivati kako će se ozbiljnije moći suprotstaviti Realu u ovom dvoboju, koji je bio zakazan za pomalo neobičan termin, u nedjeljno podne.

Mourinho je u dvoboj ušao s Casillasom na vratima, u zadnjoj liniji bili su Arbeloa, Ramos, Pepe i Coentrao, trojka u vezi bila je X. Alonso, Khedira i Özil, dok su konstantna prijetnja u napadu bili Di Maria, C. Ronaldo i Higuain.

Vjerojatno i zbog pomalo čudnog termina, kojeg diktira azijsko TV tržište, u kojem Madriđani nisu navikli igrati svoje utakmice, susret je započeo u laganom ritmu, bez pravih prilika, a jedino je u desetoj minuti bilo malo opasnije pred vratima gostiju, no, nisu se najbolje u gužvi snašli Realov igrači pa je lopta završila u naručju vratara.

Prvu veliku priliku propustio je Di Maria u 19. minuti, kada je na asistenciju Ronalda, ostao sam na lijevoj strani kaznenog prostora, ali je loše zahvatio loptu u letu. Međutim, samo tri minute kasnije domaći ipak stižu do prednosti. Di Maria je ovaj put pronašao Ronalda, koji glavom, s desetak metara, zahvaća loptu glavom i šalje ju u mrežu. Mogao je ofenzivni Argentinac već minuta kasnije i sam postići pogodak, ali je lopta ipak otišla malo pored gola.

Gosti su se probudili tek nakon pola sata igre, ali odmah su i postigli pogodak. Arbeloa je napravio prekršaj na 20-ak metara od gola, i dok su se igrači domaćeg sastava raspravljali sa arbitrom, gosti su brzinski izveli slobodan udarac, iznenadili obranu Reala, a Ibrahima Balde je s ruba kaznenog prostora poslao loptu kroz noge Casillasa

glupa ozljeda Di Marije, debi Sahina

Odlični Argentinac Di Maria, koji je u prvom poluvremenu asistirao za sva tri pogotka Reala, ozlijedio se početkom nastavka utakmice. Pokušao je spasiti jednu loptu, koja je ionako već gotovo bila van granica igrališta. Uspio je u svojoj namjeri, ali je pritom pomalo nesretno i nespretno zaradio ozljedu te je teren morao napustiti na nosilima. Neće mu to u ovom trenutku puno značiti, ali Argentinac je zaslužio sve pohvale za srčanost i požrtvovnost u dresu Reala.

Turki veznjak Nuri Sahin napokon je upisao i prvi nastup za Kraljevski klub od kada je stigao ovog ljeta iz dortmundske Borussije. Ušao je u 67. minuti utakmice umjesto Khedire.

No, primljeni pogodak kao da je razljutio igrače Reala, ekspresno su postigli i drugi pogodak, na još jedno odlično ubacivanje Di Marije, najviši u skoku bio je Pepe, koji u 34. minuti glavom pronalazi put lopti do mreže. Samo šest minuta kasnije bilo je 3:1. Argentinac je ponovno asistent, odlično se Higuain snašao u kaznenom prostoru, oslobodio čuvara te poslao lotu u gornji lijevi golmanov kut. Mogli su domaći i do četvrtog pogotka, ali Özil je tri minute prije odlaska na odmor 'upropastio' jednu odličnu prigodu.

Nastavak utakmice donio je istu sliku, apsolutnu dominaciju madridskog Reala. No, na veliku žalost Madriđana, početkom drugog poluvremena pomalo 'glupo', u pokušaju spašavanja jedne lopte, ozlijedio se odlični Di Maria, koji je teren napustio u nosilima. Završni udarac Osasuni napravio je u 55. minuti njihov obrambeni igrač Satrustegui, koji starta na Özilu u kaznenom prostoru, zarađuje izravan crveni karton, a siguran realizator penala za 4:1 bio je Ronaldo.

Nakon takvog raspleta samo je jedna momčad postojala na terenu, a Real je znalački gradio igru, čuvao posjed lopte, ali usput i zabio koji pogodak. Ronaldo je svoj hat-trick zaokružio golom u 58. minuti, dok je Benzema povisio na 6:1 u 63. minuti utakmice. Francuz je u 81. minuti utakmice postigao svoj drugi, sedmi pogodak za Real što je na kraju bio i konačni rezultat ovog dvoboja.

• Obrisan korisnik10.11.2011. u 00:53
    Jao mali , daj "oladi" i napiši išta pametno osim što lupaš besmislice i gluposti na razini osnovca sa puno gramatičkih grešaka, pa ti si polupismen dječače.
  • Obrisan korisnik09.11.2011. u 22:21
    eng liga je sve puna biznismena preko noći bi do trofeja a real i abrca su na tronu uvijek :)
  • Obrisan korisnik07.11.2011. u 01:46
    mislim da je bila priča o Realu i Barci i špajnolskoj ligi mislim da je tomu najviše kriva ne ravnomjerna raspodjela tv prava real i barca dobijaju 99% svega a ostalim šta ostane,u engleskoj druga slika to bi moglo spasiti premieru jer mi premiera sve više liči na talijansku ligu sve više propadaju
  • Obrisan korisnik06.11.2011. u 19:28
    da, pogotovo kao ove sezone.... barca valenciu, sevillu, sociedada, a real levantea i racinga.... mislim istina da su te dvije ekipe jace od ostatke konkurencije, ali sad bas da to su toliko jace da ce imati omjere 36 0 0 sa svima ostalima, ili da to ligu cini nezanimljivom, to definitivno nije... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik06.11.2011. u 17:44
    Ubuduće copy pejstaj komentar prije nego ga pošalješ pa ga pošalji opet. Nekad se blokira. Nije ti ovo Večernji list da bezveze brišu komentare.