Vallecanu pobjeda, ostali remizirali

Nikola Vlahović • nedjelja, 06.11.2011.

U nedjeljnom dijelu 12. kola Primere odigrano je nekoliko zanimljivih utakmica. Vallecano je došao do visoke pobjede nad Real Sociedadom, Sporting Gijon je u sudačkoj nadoknadi ostao bez tri boda, a utakmicu bez golova odigrali su Espanyol i Villarreal te Granada i Racing Santander...

Zaragoza i Sporting Gijon podijelili su bodove u 12. kolu španjolskog nogometnog prvenstva, a nakon 90 minuta igre rezultat je bio 2:2. Nekadašnji hrvatski reprezentativac, Mate Bilić, priliku je dobio u zadnjih 12 minuta. Prvo pravo uzbuđenje na utakmici dogodilo se u 28. minuti kada je domaće navijače pogotkom obradovao Botia. Međutim, Sporting se brzo vratio u utakmicu te je Barral poravnao rezultat već u 31. minuti.

Gosti su do kraja prvog poluvremena preokrenuli rezultat u svoju korist, a strijelac je ponovno bio Barral. I dok su domaći navijači i igrači čekali kraj utakmice kako bi počeli slaviti, Zaragoza je uspjela postići pogodak i doći do boda. Konačnih 2:2 u sudačkoj nadoknadi postavio je Helder Postiga.

Granada i Racing Santander nisu odigrali utakmicu za pamćenje, a nakon zadnjeg sučevog zvižduka rezultat je bio isti kao i na početku utakmice, 0:0. Granada je imala inicijativu te je kontrolirala utakmicu, međutim, vratar Santandera nije morao vaditi loptu iz svog gola. Gosti su pred kraj utakmice ostali i s igračem manje jer je crveni karton dobio Stuani, ali Granada nije to uspjela iskoristiti te su se na kraju i jedni i drugi morali zadovoljiti bodom.

Rayo Vallecano bez većih poteškoća obračunao se s Real Sociedadom, a domaćini su na kraju slavili s uvjerljivih 4:0. Vallecano je do prednosti došao već u 12. minuti kada je udarac s bijele točke precizno izveo Piti. Malo nakon toga Sociedad se našao u novim problemima jer je crveni karton dobio Ingo Martinez. Domaćini s igračem više na početku drugog poluvremena dolaze i do drugog gola, a strijelac je bio Michu.

Gledatelje na stadionu Teresa Rivero ponovno je u 62. minuti obradovao Michu koji je svojim drugim golom domaćinima donio uvjerljivu prednost od tri gola. Međutim, do kraja utakmice gosti su još jednom kapitulirali. Odličnu predstavu Rayo Vallecana zaključio je pogotkom Roberto Trashorras.

Espanyol i Villarreal odigrali su utakmicu bez golova. U izjednačenoj predstavi Espanyol je imao blagu inicijativu, međutim, izostali su konkretni napadi na gol Žute podmornice. Villarreal je u zadnjih 15 minuta utakmice ušao s igračem više jer je drugi žuti karton dobio veznjak Espanyola, Forlin. Ipak, do kraja utakmice nije došlo do promjene rezultata te je utakmica završila bez pobjednika.