Primera División, 12. kolo, 05.11.2011, 22:00 h
Levante 0:2 Valencia
Valencia

Valenciji pripao gradski derbi

Ante Dubravac • subota, 05.11.2011.

U derbiju 12. kola španjolskog nogometnog prvenstva, a ujedno i gradskom obračunu nogometaši Levantea na svom su terenu dočekali Valenciju. Gosti su slavili s 2:0 čime su se popeli na treću poziciju na prvenstvenoj ljestvici.

Nakon manje od dvije minute igre velika prilika za Levante. Barkero je odlično prošao po desnoj strani i na rubu peterca pronašao Juanlua čiji pokušaj odlično brani gostujući vratar. U 11. minuti još jednom pokušava Juanlu, međutim njegov udarac s dvadesetak metara odlazi visoko preko gola. U nastavku susreta gosti preuzimaju terensku inicijativu, ali bez većih opasnosti za Munua.

Ipak, u 31. minuti gosti naplaćuju svoju bolju igru. Tino Costa odličnom loptom iza leđa domaće obrane pronalazi Albu kojem Javi Venta pokušava izbiti loptu međutim pogađa vlastitu mrežu za 1:0. Već u idućem napadu pokušava uzvratiti Venta, ali ostaje prednost gostiju. Do odlaska na odmor gledatelji su mogli vidjeti dosta grubu igru pa je sudac u nešto manje od deset minuta susreta podijelio čak pet žutih kartona.

Poslije pet minuta igre u nastavku gosti dolaze do povećanja svog vodstva. Tino Costa iz slobodnog udarca vara domaćeg vratara i pogađa za 2:0. U 52. minuti glavom pokušava Juanfran, ali Guaita nema problema s tim udarcem. Deset minuta kasnije igrači Levantea traže jedanaesterac, ali sudac pokazuje žuti karton Carlosu Arandi zbog simuliranja.

U 73. minuti s ruba šesnaesterca pokušava Aranda, ali je gostujući golman spreman je i na to. Priliku da potpuno riješi pitanje pobjednika imao je Sofiane Feghouli međutim u ključnom trenutku loše reagira pa nema rezultatske promjene. Do kraja susreta domaćini su bezuspješno pokušavali doći bar do počasnog pogotka, ali sve je ostalo na nekoliko poluprilika.

U idućem kolu Valencija na svom stadionu dočekuju Kraljevski klub dok Levante odlazi na teško gostovanje kod Atletico Madrida.