Primera División, 12. kolo, 06.11.2011, 22:00 h
Getafe 3:2 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Getafe do tri boda s igračem manje

Ante Dubravac • nedjelja, 06.11.2011.

Susretom između Getafea i Atletico Madrida zaključeno je 12. kolo španjolskog nogometnog prvenstva. Uspješniji su bili domaćini koji su unatoč tome što su više od 60 minuta imali igrača manje došli do pobjede rezultatom 3:2.

Bio je to susret u kojem su se sastali posljednjeplasirani Getafe i momčad Atletico Madrida koja u četiri gostujuće utakmice ove sezone u Primeri nije postigla niti jedan pogodak.

Nakon početnog ispitivanja snaga prvu priliku na utakmici imaju gosti. Slobodan udarac s desne strane izveo je Diego, u skoku je najviši Diego Godín, ali njegov udarac brani domaći čuvar mreže. U 16. minuti pokušava Diego s dvadesetak metara međutim Moyá je opet siguran.

Prva prilika za Getafe dogodila se u 19. minuti kada nakon igranja rukom gostujućeg igrača iz slobodnog udarca s 18 metara pokušava Abdelaziz Barrada međutim udarac odlazi preko gola. U 29. minuti Alberto Lopo u svom šesnaestercu ruši Diega, a sudac pokazuje na bijelu točku te crveni karton za domaćeg braniča. Najstrožu kaznu u vodstvo 1:0 sigurno pretvara Radamel Falcao.

U 40. minuti gotovo identična situacija za Getafe kao iz 19. minute samo ovoga puta Barrada neobranjivo pogađa preko živog zida za 1:1 pa domaćini unatoč igraču manje s neriješenim rezultatom odlaze na odmor.

Nakon samo četiri minute igre u drugom poluvremenu Getafe dolazi do potpunog preokreta. Glavom za 2:1 zabija Michel. Sve do 75. minute gledatelji na stadionu Coliseum Alfonso Pérez nisu vidjeli nikakvu ozbiljniju priliku već se igra uglavnom odvijala na sredini terena, tada Barradin pokušaj odlazi pokraj stative.

U 80. minuti Atletico dolazi do izjednačenja. Udarac Alvara Domingueza pogađa nekoga od domaćih igrača i vara domaćeg vratara. Ipak samo tri minute kasnije Arda Turan neoprezno starta u svom šesnaestercu pa Diego Castro s bijele točke pogađa za 3:2 te donosi svojoj momčadi vrijednu pobjedu.

U idućem kolu Getafe gostuje kod Sportinga dok Atletico Madrid na svom terenu dočekuje Levante.