MAXtv Prva liga, 17. kolo, 03.12.2011, 17:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 3.500
Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka), Križarić (Čakovec), Premužaj (Varaždin)

Sportnet • subota, 03.12.2011.

Nogometaši Dinama u Vinkovcima su gubili, pa vodili, i na kraju se kući vraćaju s bodom u džepu. Za konačnih 2:2, u vrlo sadržajnoj i zanimljivoj utakmici, strijelac je u 87. minuti bio Dino Kresinger...

Marin Matoš
75'
10
Tomislav Pavličić
83'
25
Drago Ćorić
86'
Samir Toplak
11
(do 46')
Krunoslav Jurčić

Momčad Krunoslava Jurčića nakon Madrida i Zaprešića još jednom nije uspjela doći do pobjede. U Vinkovcima, kod motiviranog domaćina, na konto vodeće momčadi lige sjeo je samo jedan bod te drugoplasirani Hajduk u nedjelju ima priliku otići na zimu sa šest bodova zaostatka.

U prvih dvadesetak minuta nešto je aktivniji bio Dinamo, iako je Cibalia zaprijetila preko Kresingera, a u 19. minuti Sammir je iz slobodnog udarca pogodio vratnicu.

Vinkovčani su minutu poslije bili precizni. Vitaić je uposlio Koledića, a on precizno šalje loptu u kut za vodstvo Cibalije. No, Dinamo je nastavio pokušavati, a Sammira je ista vratnica zaustavila i u 25. minuti susreta, nakon još jednog pokušaja iz daljine. Probao je Sammir i treći put desetak minuta poslije, no bez uspjeha.

Prije odlaska na odmor gledatelji su u Vinkovcima vidjeli još Kresingerov pokušaj glavom i Calellov dalekometni pokušaj, no rezultat se mijenjao.

Promijenio ga je pak Mateo Kovačić, koji je u igru ušao na poluvremenu. I to sa stilom, slalomom kroz nekoliko igrača Cibalije i matiranjem Vranjića udarcem s ruba šesnaesterca u 54. minuti za 1:1.

Slično je pokušao i Rukavina u sljedećem napadu, Kovačića je Vranjić uspio zaustaviti u 64. minuti, a nedugo zatim Kelava je pozvan na dužnost. Zaustavio je udarce Vitaića i Bartolovića. S druge strane uslijedio je slobodan udarac.

Lopte se primio Ibanez te je pospremio iza Vranjića za preokret Dinama.

Međutim, Cibalia nije odustala, već je u 87. minuti izborila udarac iz kuta poslije kojega glavom dobro reagira Kresinger i postavlja konačnih 2:2, premda je Dinamo na kraju mogao i do pobjede, ali pokušaji Vrsaljka, Rukavine i Ibaneza nisu pronašli put do mreže.

Dinamo će prije zimske stanke još igrati protiv Lyona u Ligi prvaka, a Cibalia proljeće čeka s 23 boda, u sredini poretka.

• Obrisan korisnik04.12.2011. u 09:37
    Cigo se vratio ove jeseni a po onom što se na utakmici vidilo nije baš u nekoj formi...
  • Obrisan korisnik04.12.2011. u 08:57
    Dino Kresinger uskratio pobjedu Dinamu i kladioničarskoj mafiji donio lovu...Na čelu skupa sa cijelim HNSom
    Da,ovaj put Cibalija nije pobijedila i tvoja teza da bolja ekipa ne dobiva uvijek ima tezinu. Cibalija je potpuno nadigrala ekipu iz zagreba sinoc,steta za gubitak ova 2 boda s kojima bi se malo priblizili gornjem dijelu tablice. Zanima me samo tko ono sve iz dinama treba igrat za reprezentaciju ?... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.12.2011. u 22:27
    cibalija izgubila 2 boda
  • Obrisan korisnik03.12.2011. u 21:34
    Da je Dinamo razbio Cibaliju npr. 5:0, onda bi isti ovi koji ovdje pišu o sramoti pisali o tome kako je liga jadna, kako "lako je Dinamu protiv Cibalije", a bilo bi vjerojatno i onih koji bi galamili na suce jer su 2. i 5. gol postignuti iz čistog zaleđa, a Dinamovom protivniku pri rezultatu 0:0... [više na forumu]