MAXtv Prva liga, 17. kolo, 03.12.2011, 15:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 500
Suci: Vlado Svilokos (Sisak), Petrović (Valpovo), Lončar (Osijek)

Lučko i Rijeka podijelili bodove

Iz Kranjčevićeve:Josip Piršljin, Josip Tolić • subota, 03.12.2011.

U 17. kolu MAXtv Prve lige, posljednjem uoči zimske stanke, nogometaši Lučkog i Rijeke podijelili su bodove u utakmici koja je završila rezultatom 1:1. Riječani su bili bolji u prvom poluvremenu, dok su domaći proigrali u nastavku susreta i uspjeli doći do vrijednog boda.

Matej Jelić
46'
21
Miroslav Pejić
60'
10
Marko Lončar
72'
Željko Kopić
9
(do 89')

Ivo Ištuk

Susret u Kranjčevićevoj bolje su otvorili gostujući nogometaši. U trećoj minuti je iz slobodnog udaraca Željka Kovačića s nekih 25 metara pokušao iznenaditi Damir Kreilach, no pucao je previsoko. Prva ozbiljnija prilika za domaće došla je u 14. minuti kada je Krunoslav Rendulić prošao po lijevoj strani i ubacio na peterac gostiju, Nikola Rak je pucao glavom, no gostujuća obrana je uspjela odbiti loptu u korner.

Rijeka je uzvratila u 17. minuti kada je u velikoj prilici nakon gužve u šesnaestercu bio Kreilach, ali njegov udarac iz okreta nije bio dovoljno precizan. Na drugoj je strani nedugo potom zaprijetio Mario Burić snažnim udarcem s dvadesetak metara, ali njegov je pokušaj zaustavio Robert Lisjak.

Prvi pogodak na utakmici vidjeli smo u 28. minuti kada su gostujući nogometaši došli do vodstva. Loptu je na lijevoj strani prihvatio Armando Mance, a Davor Rogač mu je ostavio dosta prostora da uputi odličan udarac koji je prevario Kovačića i odsjeo u samom gornjem kutu gola Lučkog.

Rijeka je nastavila s napadima i nakon vodećeg gola, a novu priliku propustio je realizirati Kreilach koji je glavom pucao malo iznad grede. Dvije minute prije kraja posljednju šansu u prvom poluvremenu imao je Mato Miloš čiji je snažan udarac odsjeo na gredi gola Lučkog. S vodstvom gostiju od 1:0 otišlo se na predah.

Igrači Lučkog su nešto bolje ušli u nastavak utakmice. U 49. minuti su pokušali doći do izjednačenja nakon što je Leopold Novak petom proigrao Rendulića koji snažno puca prema Lisjaku, no vratar Rijeke je obranio njegov udarac. Potom je i Buden opasno pucao, a bolju igru u nastavku domaći su okrunili pogotkom u 63. minuti.

Rak je prihvatio loptu na desnoj strani i lijepo ubacio u sredinu gostujućeg šesnaesterca gdje se našao Novak i glavom pucao prema suprotnom kutu Lisjaka, a lopta je uz pomoć vratnice ušla u mrežu i Lučko je došlo do izjednačenja. Riječani su pali u drugom poluvremenu, a Lučko je pokušavalo doći i do drugog gola. Vidjeli smo još nekoliko udaraca s obje strane do kraja utakmice od kojih je najopasniji bio onaj od Matovine, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

• Obrisan korisnik03.12.2011. u 20:10
    mislim da bi se Rijeka trebala povući iz prve lige i igrati županijsku. onda bi imala šanse za pobijediti tu i tamo koju utakmicu :-PPP
  • Obrisan korisnik03.12.2011. u 18:28