1. Hrvatska nogometna liga, 17. kolo, 03.12.2011, 15:00 h, Koprivnica, Gradski stadion, gledatelja: 1.500
Suci: Domagoj Ljubičić (Osijek), Olujić (Zagreb), Pataki (Đakovo)

Sportnet • subota, 03.12.2011.

U posljednjem kolu jesenskog djela prvenstva, Slaven Belupo je u Koprivnici dočekao Split. Utakmicu je usmjerilo rano isključenje Ante Vitaića, koji je zbog udaranja Brezovca zaradio direktni crveni karton. Posljedica tog isključenja su i kasnije isključenje Ivice Križanca, te trenera Bašića, predstavnika kluba Krstića te rezervnog golmana Zagorca. Slaven Belupo je iskoristio dva igrača više te došao do zaslužene pobjede od 2:0.

Ante Ćapin
46'
13
Damir Rašić
55'
26
Nino Galović
71'
Tonći Bašić

Gužva je viđena već u trećoj minuti utakmice, dosuđena je lopta za Split zbog prekršaja u napadu, a igrač Splita Ante Vitaić laktom udara Brezovca u glavu i zarađuje izravni crveni karton. U sedmoj minuti zbog naknadnih prigovora isključen je i trener Splita Tonći Bašić.

Prvu priliku na utakmici imao je Slaven Belupo, ali odličan proboj Poljaka po lijevoj strani Glavica ne koristi te golman Splita, Vuković, lagano brani. U 16. minuti solidno je pucao Grgić iz daljine, ali lopta prolazi preko gola. U 19. minuti kapetan Slaven Belupa, Alen Maras, pokušava iz daljine, ali njegov udarac prolazi pored vratnice. Slaven Belupo nakon isključenja Vitaića ima inicijativu, ali prijeti samo udarcima iz daljine.

Pogodak za Slaven Belupo pao je u 24. minuti utakmice, gol je postigao Tomislav Bušić. Nakon kratko izvedenog kornera Poljaka i Mujanovića, Poljak ubacuje loptu na drugu stranu kaznenog prostora gdje je odlično prima Maras i prosljeđuje do Bušića koji iz okreta iz blizine zabija pogodak.

Prvu priliku na utakmici Split je imao u 32. minuti, ali Grgić dobro reagira i odnosi loptu, u nastavku akcije Golubović radi prekršaj u napadu. Zbog konstantnih prigovora sucu, u 33. minuti utakmice žuti karton je zaradio Ivica Križanac. Dobra prilika za Slaven Belupo bila je i u 45. minuti utakmice, Brezovec i Bušić su uposlili Glavicu koji izlazi sam pred Vukovića, ali golman odlično brani te izbacuje loptu u korner.

Na odmor se odlazi rezultatom 1:0 za Slaven Belupo.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imali su igrači Slaven Belupa. Nakon kornera Poljaka skače Milardović, ali udarac je blokiran.

Drugi pogodak na utakmici zabio je Mujanović kojeg je uposlio Bušić, a igrači Splita prosvjedovali su zbog navodnog zaleđa. Drugi žuti karton, zbog prigovora, zarađuje rezervni vratar Splita, Zagorac, a s klupe je još udaljen i predstavnik kluba, Mladen Krstić. Sve to se dogodilo u 62. minuti.

U 65. minuti zbog prigovora je isključen i Ivica Križanac. Najbolju priliku Split je imao u 68. minuti, kad je iz voleja pucao Baraban, ali lopta odlazi malo iznad gola.

U 83. minuti odličnu je priliku imao Brezovec za dizanje rezultata, kad izlazi sam pred Vukovića, no koprivnički igrač pada i traži kazneni udarac, ali sudac odmahuje glavom. Utakmica je završila rezultatom 2:0.

• Shadowfax04.12.2011. u 23:23
    Ni meni nije jasno zakaj tolka nervoza kod igrača i klupe Splita. Sve su si sami zakuhali, pa druge krive za gluposti. Samo ste nam olakšali put do nova 3 boda. Hvala vam.
    Shadowfax
  • Obrisan korisnik04.12.2011. u 06:12
    ovo ponašanje igrača i klupe Splita je u najmanju ruku bezobrazno. oni su konstantno prigovarali (uglavnom bez veze) kaj je rezultiralo nervozom koja je vodila do isključenja. Kao da su neki "šerifi" i da sudac treba sudit po njihovoj mjeri. To si ni bolji klubovi nesmije dopustit a kamoli ne... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik04.12.2011. u 03:14
    steta , umisto +6 prednosti sada smo poravnati sa slavenom ...... dobro da je pauza a u nastavku prvenstva u bojjjj
  • crveni0903.12.2011. u 21:30
    Romano je klasa kad oće i može,samo bojin se da sad trenutno situacija nije takva,a poznavajući mu prošlost to nije ni neka novost.... Zadnje 2 utakmice je odigra ka štraca(prošlu zamjenjen nakon 20-tak minuti)..... a šta se tiče Splita,igra je Split odlično i prije bez njega,ne ovisi ovaj klub o... [više na forumu]
    crveni09
  • Obrisan korisnik03.12.2011. u 20:28
    Istina Jukka, još kad bi Romano moga trčat i izdržat cilu utakmicu bia bi najjači.