Zagreb CO prvi svladao Maccabi!

Ante Zovko • subota, 10.12.2011.

I bez klasičnog razigravača i bez Seana Maya, hrvatski prvak Zagreb CO prvi je u ABA ligi uspio svladati Maccabi, 81:74. Partiju za pamćenje odigrao je kapetan Mrava Krunoslav Simon.

Nakon odlaska T.J. Forda, za Zagreb nije mogao nastupiti ni Damir Mulaomerović, kao ni Sean May. I tako "skrpani" Mravi su u sjajnoj atmosferi u Draženovu domu nanijeli prvi poraz Maccabiju opravdavši svoje najave u kojima su rekli da je izraelska momčad ranjiva.

Petar Babić morao je silom prilikom zamijeniti Mulaomerovića, centri su izvukli veliki dio tereta, a junak je postao kapetan Krunoslav Simon.

Mravi odlično otvaraju susret - uz trice Simona i Damira Rančića vode 9:0, a kad se Maccabi malo priključio dobrim šutom domaćin bježi na još veću razliku, 22:9 u sedmoj minuti. U drugoj četvrtini gosti polako, ali sigurno smanjuju prednost hrvatskog prvaka i u 18. minuti Keith Langford približava Maccabi na 36:34, da bi se na poluvrijeme otišlo s 39:38 za Zagreb.

I u trećoj četvrtini Zagreb se odlično drži. Mario Kasun i Papa Dia dobro su se držali u reketu protiv Sofoklisa Schortsanitisa, a i uz solidno šutersko izdanje izvana, Mravi u posljednji period ulazi s vodstvom 58:57.

Sašo Ožbolt i Rančić s domaće, a Jon Scheyer s gostujuće otvaraju posljednju četvrtinu tricama. Mravi sredinom četvrtine vode 71:66 i gotovo je nestvarno izgledalo da bi hrvatski prvak mogao "skinuti" ponajbolju momčad regionalne lige.

Serijom 7:0 (pet Simonovih poena) Zagreb u 38. minuti dolazi do vodstva 79:74, a kapetan u poslejdnjoj minuti polaže s istekom napada i zaokružuje veliku pobjedu.

Simon je imao 26 poena (11/12 s linije slobodnih bacanja), sedam skokova i četiri asistencije, ali i četiri izgubljene lopte. Valorizacija 35. Kasun (pet skokova) i Rančić (tri skoka) postigli su po 12 poena, a potonji je pogodio četiri trice iz šest pokušaja. Ožbolt je odigrao svoju ponajbolju utakmicu u dresu Zagreba s osam poena i tri asistencije.

Po 12 poena u Maccabiju postigli su Langford (tri asistencije) i Smith (dva skoka, tri ukradene lopte), a Hendrix deset (šest skokova).

• Obrisan korisnik11.12.2011. u 01:38
    jesi dosadan sa Saricem, mali ce igrati kolko zasluzi. Ne treba ga nitko gurati. Drazen je u njegovim godinama bio najbolji igrac u drzavi i zato je igrao. Nema u sportu puno filozofije.
  • narada10810.12.2011. u 23:28
    @ stajp lol: je si ti vidio da oni jednom drugim psuju? lol Bas bih htio to vidjeti, ipak se vidi da su obrazovani igraci :-). A ono sa Saricem ja tako tumacim: To Androic hoce naci "svoju" postavu i nju uigrati i tu mu nema mjesta za Sarica; njega ce valdja  gurati u ligi prvaka ili kad vode... [više na forumu]
    narada108
  • Obrisan korisnik10.12.2011. u 23:05
    Bravo Kruno, postao si igračina!!!
  • LeBronWade10.12.2011. u 22:43
    Znam da sam dosandan već s tim ali ŠARIĆ?
    LeBronWade
  • kompressor10.12.2011. u 21:04
    Najvece pojacanje Zagreba je neigranje Mulaomerovića! On obrambeno pušta na sve strane! Kad tome dodaš par izgubljenih lopti i par primljenih blokada to je dovoljno da se ode u rezultatski minus! Babić i Ožbolt su puno bolji i stvarno ne znam zašto nisu dobivali minute od pocetka sezone! Simon im... [više na forumu]