Krka lako svladala Helios

Simon Maljevac • petak, 09.12.2011.

Krka je u dvoboju klubova s dna tablice ABA lige bez prevelikih poteškoća pobijedila Helios 84:64 i zabilježila treću pobjedu ove sezone.

Slovenski dvoboj 11. kola ABA lige pripao je domaćinima iz Novog Mesta, koji su sve dvojbe o pobjedniku riješili već u prvoj četvrtini i do kraja utakmice rutinirano držali prednost.

Krka je pod vodstvom novog organizatora igre Abdul-Hamida prvu četvrtinu odigrala odlično i već nakon prvih deset minuta povela 29:15. Druga četvrtina protekla je u ravnopravnijoj igri, no Krka nije ispuštala prednost i na glavni odmor otišla s +14 (51:37).

U trećoj četvrtini Helios je uspio smanjiti na -11, no Krka je onda zahvaljujući Dragiću i Jordanu napravila seriju 9:0 i pobjegla na +20 (69:49) i definitivno riješila utakmicu. U posljednjih deset minuta domaćini su rutiniranom igrom održavali prednost i na kraju slavili pobjedu s visokih 20 poena prednosti.

Najraspoloženiji u domaćoj momčadi bio je Jordan s 19 poena i devet skokova, Pavić je dodao 15 poena i šest skokova, dok je jedini dvocifreni igrač kod gostiju bio mladi Prepelič s 22 poena. Hrvatski centar u dresu Heliosa Drago Pašalić zabilježio je šest poena i pet skokova.