Osmo slavlje Partizana

Dino Brumec • nedjelja, 11.12.2011.

U posljednjoj utakmici 11. kola ABA lige Partizan je pred svojom publikom svladao slovensku Olimpiju i nanio joj četvrti poraz zaredom. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, susret je riješen u trećoj četvrtini kada su igrači Partizana napravili seriju 13:0. Do ovog kola, obje su momčadi imale jednak omjer (7-3), a Partizan je ovom pobjedom došao nadomak vrha ljestvice gdje se nalaze momčadi Cedevite i Maccabija.

Mnogo su bolje u utakmicu ušli gosti. Na krilima Thompsona i Salina ubrzo su došli do vodstva od čak 11 razlike (13:2). Partizan se pomalo pribrao i u sedmoj minuti smanjio na 15:10, a do kraja prve dionice susreta dodatno uspio smanjiti rezultat pa se na prvi predah otišlo vodstvom Olimpije 23:20.

U drugoj četvrtini Kecman i Raduljica držali su domaćine u egalu, dok je na drugoj strani odgovarao Thompson. U tom periodu igralo se koš na koš. Nakon Bertansove trice za Olimpiju, Slovenci u svlačionice odlaze s minimalnim vodstvom (41:40).

Na početku treće četvrtine susreta momčad Partizana postiže tri uzastopne trice, ali Slovenci se ne daju i ostaju na zaostatku od jednog koša razlike. Kod rezultata 52:51 za Olimpiju, momčad Partizana radi seriju 13:0 i dolazi do 64:52. U tom su razdoblju domaćine predvodili Kecman i Law, a na kraju se pokazalo da je upravo ova serija domaćina prelomila utakmicu. Na predah prije zadnje četvrtine otišlo se rezultatom 67:55.

Posljednja dionica bila je odrađivanje posla za Partizan koji je svoju prednost još dodatno podigao. Krajnji rezultat utakmice bio je 93:69, a uvjerljivu pobjedu domaćini su zaslužili igrom u drugom poluvremenu u kojem su postigli čak 53 poena, dok je Olimpija u tom razdoblju zabila svega 28 koševa.

Domaćine su na kraju predvodili Milosavljević s 16 koševa i pet skokova te Kecman s 15 ubačaja (šut 6/7) i četiri uhvaćene lopte. Raduljica je dodao 12 poena, šest skokova i pet asistencija. Za Slovence se najviše istaknuo Thompson s 25 poena i devet skokova i u obje je rubrike bio najbolji igrač na utakmici. Močnik je dodao 10 poena i četiri asistencije.