Hemofarmu prvi domaći poraz

Bojan Meštrović • subota, 10.12.2011.

Budućnost je u 11. kolu ABA lige u Vršcu došla do važne pobjede i to na puno teži način nego je bilo potrebno. Radnički je nanio Zlatorogu peti gostujući i ukupno deveti poraz u sezoni.

Hemofarm je protiv Budućnosti tražio petu pobjedu u sezoni, ali u tome danas nije uspio iako su gosti nastupili bez najboljeg strijelca, centra Nikole Vučevića. U prvom poluvremenu igrala se izjednačena utakmica sve do 18. minute, ali tada gostujući igrači pogađaju nekoliko trica i odlaze na poluvrijeme s +7 (45:38). U trećoj četvrtini još povećavaju prednost te u posljednjih deset minuta ulaze s +11 (65:54).

Ipak, Hemofarm se ne predaje, pomalo sustiže prednost i minutu prije kraja izjednačuje na 71:71. Marko Popović tricom vraća goste u prednost, a tada se u seriji slobodnih bacanja dolazi do rezultata 77:77. U posljednjim sekundama Krstović zabija jedno bacanje, a na drugoj strani Nešović promašuje polaganje za pobjedu. Boris Savović ponovno je odigrao odličnu utakmicu i završio s 15 koševa i 17 skokova, ali nažalost po domaćine, to danas nije bilo dovoljno.

Radnički je odlično započeo utakmicu protiv Zlatoroga (26:11), ali u drugoj četvrtini je došlo do velikog opuštanja te su se Slovenci do poluvremena vratili na samo jedak poen zaostatka (42:41). Treću četvrtinu domaćini zaključuju s +18 (69:51), a u posljednjih deset minuta obje ekipe su većinu vremena igrale s drugim postavama te je završilo konačnim rezultatom 88:71.

Fenomenalnu utakmicu odigrao je centar Radničkog David Simon (26 koš, 13 skokova), a najveću pomoć imao je u Michaelu Scottu koji je postigao 25 poena. Kod gostiju najbolje je odigrao Omić (24 koš, devet skokova).