Cedevita svladala Široki

Iz Doma sportova:Edvard Burić • subota, 10.12.2011.

Cedevita je u 11. kolu regionalne ABA lige ugostila HKK Široki WWin i došla do devete pobjede u natjecanju. Gosti iz Hercegovine prvih 20 minuta držali su se u egalu, ali u nastavku nisu uspjeli izdržati ritam iskusnijeg i kvalitetnijeg domaćina za konačnih 74:60.

Zagrepčani su nastavili nizati odlične rezultate u regionalnoj ligi. Dom sportova poražen napušta Široki. Mlada i poletna momčad Ivana Velića dobro se držala do poluvremena, zaostajala samo dva poena (34:32), a onda je Cedevita ubacila u višu brzinu i riješila utakmicu.

Momčad Dražena Anzulovića nije najbolje ušla u dvoboj. Gosti su košem Borisa Baraća poveli 16:11 i samim time prisilili domaću klupu na minutu odmora. Prvih deset minuta završava 17:15 za goste iz Širokog Brijega.

Aktualni prvak Bosne i Hercegovine u drugoj četvrtini ne dozvoljava Cedeviti da pobjegne. Motivirani Hercegovci zaostaju najviše četiri poena, a na poluvrijeme odlaze s -2 (34:32).

Podrška Širokom

HKK Široki WWin u Zagrebu je podržavala skupina od otprilike 50-ak njihovih navijača, možda čak i nešto više. U pojedinim trenucima utakmice, posebno početkom prvog i drugog poluvremena glasnim navijanjem i pljeskom nadglasali su prilično mirne domaće ljubitelje košarke.

Cedevita u drugom poluvremenu ipak stvara osjetniju razliku i lomi utakmicu. Gosti su se držali do 36:36, a onda tricama Marka Cara i Matjaža Smodiša domaći sastav prvi put ima +6 (42:36). Zagrepčanima odgovara Šakić s "dva plus jedan", ali Baždarić na drugoj strani ne dozvoljava veću seriju Širokog.

Prvo zabija za tri, a onda dodaje Vukušiću koji zakucava za 47:39. Bilan i Draper tricom nastavljaju puniti koš gostiju pa dižu prednost Cedevite na visokih 52:39. Do kraja četvrtine gosti su malo smanjili rezultat, ali bez realnih šansi za zaprijetiti Zagrepčanima (57:48).

Posljednja četvrtina protekla je u Cedevitinoj potpunoj kontroli utakmice za završnih 74:60. Kod pobjedničke momčadi najviše je ubacio kapetan Marino Baždarić (15 poena plus četiri skoka). Pratio ga je Draper s 11 koševa, pet skokova i četiri asistencije. Deset koševa i osam skokova upisao je Miro Bilan.

Za goste po 11 koševa ubacili su Pilepić, Vladović (plus šest skokova, tri dodavanja, dvije osvojene i tri izgubljene lopte) i Šakić (plus četiri skoka i tri osvojene lopte).

Cedeviti sada slijede još dvije domaće utakmice. Prvo Spartak u Eurokupu u utorak pa veliki derbi s Partizanom u ABA ligi iduće subote. Široki s omjerom 5-6 u idućem kolu gostuje u Beogradu kod Crvene zvezde.

• narada10810.12.2011. u 23:35
    joj pazi "dva C" iz Hrvatske u top 4, ko bi rekao?
    narada108
  • Obrisan korisnik10.12.2011. u 23:15
    Konačno je i Petrović dobio priliku igrati, i kao i uvijek, nije razočarao. Bagarić valjda služi za ukras na klupi? Bravo Cedevita, ima tu potencijala, ali nisam siguran da ga trener zna iskoristiti. Ipak, u ABA ligi respektabilan učinak.