Široki izjednačio vlastiti rekord

Iz Širokog Brijega:Ivana Karačić • petak, 24.02.2012.

Prvak BiH stigao je do 12. pobjede u sezoni. Na Pecari su je svi i očekivali jer je gostovao posljednji klub na tablici Zlatorog iz Laškog. Po konačnom rezultatu 72:64 za Široki moglo bi se zaključiti da se domaćin mučio sa Slovencima. Međutim, razvoj događaja na parketu govori da je momčad Ivana Velića igrala tek toliko koliko je bilo dovoljno za sigurnu pobjedu.

Gosti su prvi poveli 0:4, no domaćin je vrlo brzo uzvratio za 7:4. Obje momčadi igrale su čvrsto i disciplinirano u obrani, a strpljivo u napadu pa nije bilo puno poena. Taj spori ritam više je odgovarao očito gostima. Tek kad su igrači Širokog u završnici prve i na početku druge četvrtine malo stisnuli u obrani otišli su na razliku od deset poena. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 37:26.

Moglo bi se reći da je u prvih 20 minuta igre bila prava uspavanka. Tek je gledalište snažnim zakucavanjima budio Amerikanac Coleman Collins, koji je skupio 11 poena i četiri skoka. U stvaranju rezultata uz njega svoj doprinos dali su Fran Pilepić s osam poena i tri skoka i Ivan Ramljak s četiri poena i četiri skoka.

U nastavku utakmice domaći košarkaši su ispustili obrambeni ritam. Centri Darko Planinić i Collins imali su dosta problema s pick-igrom raspoloženog Alena Omića. On je i najzaslužniji što Široki nije uspijevao otići na veću razliku. Ona je najviša bila u 24. minuti kad su Jakov Vladović i Fran Pilepić uvezali dvije trice za 47:33.

U dosta mirnom ritmu do kraja igrači Zlatoroga spuštali su prednost domaćina ispod deset poena, no nijednom nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti Širokobriježanima. Collins s 11 poena i osam skokova, Vladović sa 16 poena i četiri asistencije i Pilepić s deset poena i četiri skoka bili su najbolji u Širokom, a Alen Omić s 20 poena i devet skokova i Luka Lapornik sa 16 poena i tri asistencije u Zlatorogu.

"Zadovoljan sam 12. pobjedom. Toliko smo pobjeda imali i na kraju prošle sezone, a sad imamo pred sobom još pet utakmica i sve možemo i popraviti. Znali smo da neće biti lako, jer je momčad iz Laškog sada puno jača nego na početku sezone. Prvo smo poluvrijeme dobro odigrali u obrani, a u nastavku smo imali problema s pick-igrom gostiju. Idemo dalje, u srijedu dolazi Zvezda", kazao je trener domaćih Ivan Velić.

Trener Zlatoroga Ivan Sunara, koji je nekada kao trener radio i u Širokom Brijegu istaknuo je: "Čestitam momčadi Širokog na zasluženoj pobjedi, ali i cijeloj sezoni. Ono što su napravili s mladim sastavom, s puno igrača koje su školovali u vlastitom pogonu zaslužuje divljenje i pravi je put kako treba raditi. Što se tiče same utakmice, sve je riješeno negdje pred kraj prve i na početku druge četvrtine kad je Široki svojom energijom otišao na solidnu razliku. Kad bismo se mi primaknuli, rutiner Vladović bi sve rješavao kako treba."

• JeremijaX25.02.2012. u 02:25
    Rekoh prije nekih 6-7 kola kako očekujem široki kao kandidata za final four i stvarno nisam promašio. Sve naravno ovisi o formi Budućnosti, valjda će izgubit koju utakmicu kući i u gostima, a široki nastavit do kraja ovako, ali opet ponavljam - 5. mjesto je OGROMAN uspjeh za klub kalibra širokog!!