Radnički i Budućnost uspješni

Vedran Filipović • nedjelja, 26.02.2012.

Radnički je obranio svoje "Jezero" protiv Union Olimpije dok je Budućnost slavila u Novome Mestu u sklopu 19. kola ABA lige.

Slovenci su bolje otvorili susret u Kragujevcu i odmah preuzeli rezultatski primat. Prednost se obično kretala oko pet koševa dok je najveća iznosila +9 u drugoj četvrtini. Ipak, serijom trica i zakucavanjem Sinovca Radnički preokreće i odlazi u svlačionicu s minimalnom prednošću.

Drugo poluvrijeme donijelo je novi scenarij, domaći su nastavili s dobrom igrom te se odvojili na 11 koševa razlike. Ipak, zahvaljujući Močniku i njegovim tricama Union Olimpija ubrzo je uspjela ponovno povesti.

U posljednju četvrtinu ulazi se s 69:60 za Radnički koji do kraja nije uspio nadoknaditi -15 iz Ljubljane, ostalo je 88:76. David Simon upisao je 31 poen dok ga je s 13 pratio Stefan Birčević. Play gostiju Močnik susret je završio s 24 poena (trice 7/9).

U drugom susretu Budućnost, koja je sve bliže Final fouru, uspjela je uz 18 koševa Popovića i 14 Krstovića svladati Krku iz Novog Mesta za koju je najefikasniji bio Smiljan Pavič s 15 koševa.