Maccabi lako preko Hemofarma

Bojan Meštrović • ponedjeljak, 27.02.2012.

U posljednjoj utakmici 19. kola ABA lige, Maccabi je na domaćem terenu došao do nove, devete uzastopne pobjede. Hemofarm je uspio pružiti otpor u prvoj četvrtini, ali je nakon nje na vidjelo došla očita razlika u kvaliteti te su domaćini uvjerljivo slavili rezultatom 85:64.

Kako je unaprijed odigrana većina utakmica 20. i 21. kola, momčad iz Tel Aviva je pobjedom došla do omjera 19-1, dok su gosti 15. porazom u posljednjih 17 utakmica pali na 12. mjesto ljestvice te su sada bolji samo od Heliosa i Zlatoroga.

Hemofarm je na početku utakmice s pet uzastopnih koševa Đorđe Gagića došao do prednosti (2:7), ali su druge strane su ubrzo odgovorili Lior Eliyahu i Richard Hendrix koji su postigli prvih 12 koševa za domaćine. Maccabi je uskoro preuzeo prednost, ali četvrtina je ipak zasluženo završila s neodlučenih 20:20.

Poslije dvije minute igre u drugoj četvrtini, domaćini su preko Theodorosa Papaloukasa i Davida Blua napravili seriju 10:2 i tako se odvojili na pristojnu razliku, a do kraja četvrtine su samo održavali vodstvo te se na odmor otišlo s rezultatom 47:37.

Drugo poluvrijeme donijelo je samo dodatno povećanje prednosti domaće ekipe. Nakon treće četvrtine imali su +16 (66:50), a sredinom posljednje četvrtine došli su do najvećih 26 poena prednosti (82:56). Do kraja susreta Maccabi je srpskoj ekipi tek dopustio da ublaži poraz te je završilo s rezultatom 85:64.

Zanimljivo je da su samo dvojica igrača u pobjedničkoj momčadi imala dvoznamenkast broj koševa, međutim to su ipak bile nešto veće brojke od uobičajenih. Eliyahu je završio s 28 poena i sedam skokova, dok je Hendrix pridodao 25 poena uz osam uhvaćenih lopti. Kod Hemofarma su se istaknuli Ivan Maraš (15 koševa, deset skokova) i Đorđe Gagić (14 koševa, deset skokova).