Cedevita razbila Helios

Iz Doma sportova:Edvard Burić • nedjelja, 26.02.2012.

Cedevita mirno kroči prema završnom turniru regionalne košarkaške lige. Zagrepčani su u Domu sportova svladali Helios 98:72 i upisali 16. pobjedu u natjecanju.

Trenutno najbolja hrvatska momčad nastavlja pobjeđivati i razveseljavati svoje navijače. Nakon što je osvojila Kup Krešimira Ćosića, momčad Dražena Anzulovića vratila se regionalnim zadacima. Uspješno je apsolviran slovenski Helios u utakmici bez i najmanje neizvjesnosti.

Zagrepčani su rutinski odradili dvoboj protiv gostiju iz Domžala jasno demonstrirajući vrlo veliku razliku u kvaliteti između ovih dviju momčadi. Od samog početka Cedevita je u utakmicu ušla koncentrirano i motivirano.

Škola košarke

Prije početka utakmice održana je parada Škole košarke KK Cedevite. Priliku da prošeću parketom imali su mladi košarkaši koji svakodnevno treniraju na tridesetak lokacija u Zagrebu i okolici. Iz kluba se vole pohvaliti kako u njihovoj Školi košarke trenira oko 1000 dječaka i djevojčica čime su najveća škola košarke u Hrvatskoj. Za svaku pohvalu što samo pokazuje da Cedevita ne mora brinuti za budućnost.

Gosti su vodili 2:1 i 5:4, a onda je na parketu postojala samo jedna momčad. Bilan i Owens kombinirano ubacuju prvih 12 Cedevitinih poena za 12:5. Potom Car i Warren pune koš gostiju i tjeraju gostujućeg trenera Sagadina na minutu odmora (22:9).

To nimalo ne smata domaćem sastavu koji košem Matjaža Smodiša odlazi na +15 (24:9). Do kraja četvrtine gosti su se malo pribrali pa prvih deset minuta završava 30:17.

Helios solidno otvara druge četvrtinu i tricom vrlo raspoloženog Pašalića dolazi na 32:22. To kao da je razljutilo domaće košarkaše koji rade rijetko viđenu seriju. Ubacuju 26 poena, a gostima dozvoljavaju samo dva. Bilanca takvog raspleta je rezultat 58:24 na poluvremenu.

U drugih 20 minuta Cedevita više nije bila tako agresivna što su gosti iskoristili za uljepšavanje dojma i rezultatskog minusa. Dobili su druge dvije četvrtine (29:22 i 19:18) te tako došli na za njih sasvim prihvatljiv poraz od 98:72.

Cedevita je u svojim redovima imala čak šest "dvoznamenkastih" strijelaca. Najviše je ubacio Marko Car (21 poen), a pratio ga je Miro Bilan s 19 koševa i devet skokova. Kod gostiju bolji od ostalih Drago Pašalić s 28 koševa, sedam skokova i četiri asistencije.

• Obrisan korisnik28.02.2012. u 12:29
    Bilan defnitivno ima mjesta na širem spisku A repke. Pravi je, teški centar (213cm), s izuzetno visokim postotkom realizacije...čini mi se oko 65%. Treba još popraviti igru u obrani i bit će vrlo dobar.