1. Hrvatska nogometna liga, 19. kolo, 25.02.2012, 15:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 1500
Suci: G. Gabrilo, P. Gabrilo (Split), Krstičević (Ploče)
Slaven Belupo
0:1(0:1) Cibalia
Dino Kresinger 28'
Cibalia

Kresinger za odličan početak Cibalije

Iz Koprivnice:Ivana Strahija • subota, 25.02.2012.

Iako je trener Roy Ferenčina najavio pohod na Europu i dohvaćanje trećeg mjesta tablice, u prvom proljetnom kolu Koprivničani su razočarali svoje navijače, prvenstveno lošom igrom napadača. Cibalia pak je s tri boda, zahvaljujući golu Kresingera, ispravila kiks iz četvrtog kola, kad je na domaćem travnjaku od Slaven Belupa izgubila s 1:4.

Matej Mitrović
65'
17
Vlatko Šimunac
67'
28
Tomislav Mazalović
87'
Samir Toplak

U Koprivnici su se susreli Slaven Belupo i Cibalija, ekipe koje su u zimskom prijelaznom roku ostale bez važnih igrača. Oba su trenera, Ferenčina i Toplak, stoga morali uigravati nove kombinacije, a međusobni je susret bio prava proba onog što se radilo u zimi.

Slaven Belupo je u utakmicu krenuo s velikim nadama, najavivši prije toga pohod na treće mjesto tablice i ponavljanje uspjeha iz četvrtog ovosezonskog kola, kad je u Vinkovcima slavio s 4:1. Cibalia pak je u zadatak stavila startati u proljeće na najbolji mogući način i hvatati zalet za Kup i pokušaj plasmana u Europu.

U prvome poluvremenu 1500 gledatelja na stadionu u Koprivnici moglo je vidjeti zanimljiv, iako ne posebno atraktivan susret, jer velikih šansi ni nije bilo. Domaći, zahvaljujući agilnom kapetanu Marasu, imaju inicijalnu inicijativu, no prva prava akcija bila je ona gostujućih nogometaša.

Nakon udarca iz kuta Brezovca lopta dospijeva do Koledića, koji kreće u brzi kontranapad, no odličan je Geng, koji mu nije dopustio da se sjuri na domaći gol. U 22. minuti i prva prava prilika za gol domaćih, lopta pronalazi Mujanovića koji je iz voleja pokušava utjerati u gostujući gol, no pogađa tek vanjski dio mreže.

A potom, skoro neočekivano, gol Cibalije. Vitaić je glavom spustio loptu za Kresingera, koji u gužvi pred domaćim golom pronalazi nebranjeni dio mreže i s vrlo male udaljenosti pogađa za 0:1.

Nakon gostujućeg vodstva opet se aktivirao domaći napad, a u 33. minuti Cibalijin Čuljak srušio je Mujanovića, a sudac Gabrilo bez krzmanja pokazuje na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo Bušić i propustio poentirati, loptu je poslao pored gola vratara Matkovića.

Do kraja poluvremena domaći su pokušali izjednačiti, a najinventivniji je bio Mujanović. On je osujetio Matkovićevo ispucavanje lopte i poslao je u gol Cibalije, ali je sudac Gabrilo procijenio da se koprivnički napadač pritom poslužio rukom.

U drugom poluvremenu opet opasnija Cibalija, koja ima većinski posjed lopte, pa neefikasnost domaćeg napada trener Ferenčina pokušava popraviti uvođenjem Šabana umjesto Jakšinića. Bilo je to prvi puta da je najbolji strijelac jesenske sezone 2. HNL istrči u Slavenovom dresu.

Igra je međutim postala lošija kako je vrijeme odmicalo i rijetko koju priliku vrijedi izdvojiti kao posebnu. Može se tako izdvojiti pokušaj Čuljaka, koji je iz kornera umalo utjerao loptu u gol i za Rodića, no domaći se čuvar mreže ipak snašao. Isto tako, Glavica je na drugoj strani terena imao solo akciju van gostujućeg šesnaesterca te potom zapucao na gol, ali je Matković bio spreman na njegov šut.

Slaven Belupo ne uspijeva izjednačiti te Vinkovčani kući odnose sva tri boda, za odličan uvod u proljeće.

• Obrisan korisnik29.02.2012. u 12:28
    Slavebell, slažem se sa svime kaj si rekel. No, ipak sam mišljenja da Belupo puno ulaže, a malo koristi ima od tog. Pa, na početku sezone, Slaven je imao treći proračun u ligi. Uopće me stoga niti ne čudi konstantnost i na vrijeme isplačenost plaća.
  • Obrisan korisnik27.02.2012. u 18:54
    Netreba ni bit izdašan Belupo više... Pa to je jedini klub (prije jedini uzz dinamo sad jdini) koji isplaćuje plaće na vrijeme. To je momčad koja i bez Benka mora bit bar treća a gle na šta liče.... Uvijek se govori daj dečkima s ulice plaće i vidjet ćeš kak igraju. Pa eeto, a opet ništa. Bušić... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.02.2012. u 18:24
    Igra Cibalia !!!!
  • Obrisan korisnik27.02.2012. u 15:56
    Davno sam rekao da zbog odlaska Benka, Slaven Belupo teško može do Europe. Možda im se "dogodilo" ovo kolo, pa su "slučajno" izgubili... nadam se da sam u pravu. No, bez nekog klasnog i dokazanog napadača s nosom za gol, nemaju šanse i Belupo će se i dalje reklamirati samo na kaljužama hrvatskih... [više na forumu]
  • Shadowfax25.02.2012. u 17:47
    Zaboravil sam napisati, umjesto ljepotice kola gledali smo uspavanku kola.