1. Hrvatska nogometna liga, 19. kolo, 25.02.2012, 15:00 h, Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja: 1.000
Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka), Skender (Rijeka), Radić (Kastav)

Slavica i Spahija za šibensko slavlje

Sa Šubićevca:Ivana Jurica • subota, 25.02.2012.

Vjerojatno ni najveći optimisti nisu mogli predvidjeti sjajan start nogometaša Šibenika u proljetni dio sezone. U bitno izmijenjenom sastavu, s gomilom problema u klubu, novi Tomićev Šibenik ostavio je i srce i dušu na terenu, a kao plod toga stigla je kao suza čista i zaslužena pobjeda nad Interom – 2:0. Prvi gol u prvoligaškom društvu Mira Slavice i gol kapetana Hrvoja Spahije, oba glavom, za vrijednu pobjedu razgalila su srca svim članovima, simpatizerima i navijačima Narančastih sa Šubićevca.

Vice Kendeš
57'
13
Boris Pešić
63'
18
Ante Vrcić
87'
Filip Jazvić
46'
28
Mario Brlečić
46'

Ilija Lončarević

Samo nekoliko dana prije utakmice protiv Zaprešićana još nisu bili sigurni hoće li imati pravo igrati, tijekom priprema prijateljske utakmice zbog suspenzije nisu mogli igrati, pa ni sami nisu znali gdje su i koliko mogu, u momčad su stigli igrači iz nižerazrednih klubova bliže i dalje okolice. Upitnika je bilo puno, ali uz borbenost, maksimalnu angažiranost, veliku želju i jasan trenerski rukopis šibenski je nogometni prvoligaš još jednom pokazao kako još u svići uja ima.

Već u prvoj minuti Georgievski je pokušao, pucao je snažno, iz daleka, ali otišlo je preko gola. Isti je igrač četiri minute kasnije izveo korner, a debitant Miro Slavica nije uspio glavom zahvatiti loptu. Vrlo angažirano krenuli su domaćini na startu, pokušao je Malčić atraktivno, pored gola, ali pljesak nije izostao. Inter je rijetko prijetio, u jednoj akciji Maruna je pravovremeno očistio ispred svog gola, a u drugoj Abilaliaj je pucao preko gola. Puno opasnije bilo je u 23. minuti pred šibenskim golom, ali Grubić se snašao i spasio svoju momčad većih neugodnosti.

Novi Šibenik

U odnosu na jesenski dio sezone Šibenčani su jako puno promijenili momčad. Osim onih koji su ostali na Šubićevcu, mjesto u prvom sastavu od prve su minute protiv Intera dobili i novi igrači Maruna (Zadar), M. Slavica, Mišlov (Primorac Biograd), Anić (Rudeš), Grubić (Mosor).

U 26. minuti po prvi se put zatresla gostujuća mreža: razigrani makedonski reprezentativac Georgievski ubacio je s desne strane, Miro Slavica ovog se puta našao na pravom mjestu, glavom je loptu poslao u mrežu. Debi iz snova za mladog domaćeg napadača. Isti su akteri i nešto kasnije u obećavajućoj akciji, opet je Georgievski ubacio poslije odlične akcije, ali obrana Intera očistila je ispred Slavice. Žuti su do kraja poluvremena zaprijetili preko Mišića, ali Hrvoje Slavica na šibenskom golu bio je siguran. Četiri minute prije odlaska na predah Santini je još jednom morao u svoju mrežu po loptu: prekid je ljevicom izveo Anić, točno na glavu kapetana Spahije koji loptu prosljeđuje na željeno mjesto za vodstvo od 2:0.

Posve zasluženo domaćin je na poluvremenu imao vodstvo. Već na startu drugog dijela Lončarević je napravio dvostruku izmjenu: umjesto Šćrbeca i Oršića u igru je poslao Jazvića i Brlečića. Stisli su malo Žuti domaćine u prvih 15-ak minuta poluvremena, imali obećavajuće šanse preko dvojca Abilaliaj – Jazvić (jednom očistio Maruna, drugi put obranio Slavica), ali do gola nisu uspjeli doći. Othrvali su se tada Šibenčani, uspostavili terensku ravnotežu i krenuli ponovno sa svojom igrom.

Slobodnjak Malčića Santini je krajnjim naporom izvadio iz gornjeg lijevog kuta u 57. minuti. Ubrzo potom još jedna odlična akcija Narančastih: Kendeš je uposlio Georgievskog koji traži Vuka u sredini kaznenog prostora, ali netko iz obrane gostiju je intervenirao u posljednji trenutak. Sve gostujuće nade u eventualni povratak u utakmicu nestale su kad je Batur u 72. minuti zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Domaćini su imali još nekoliko dobrih pokušaja: bijeg Blaića u 80. minuti je zaustavljen, svirano je zaleđe, pokušao je i Georgievski, zatim još jednom i kapetan Spahija, ali mreže se više nisu tresle. Ostalo je 2:0, posve zaslužena pobjeda Šibenika.

Četvrta je ovo prvenstvena pobjeda Šibenika koji je sada na 13. mjestu, preskočio je Lučko, a u sljedećem kolu očekuje ga susjedski derbi u Zadru. Inter će nove bodove morati potražiti negdje drugdje, prva sljedeća prilika zove se Slaven Belupo.