Premiership, 26. kolo, 25.02.2012, 18:30 h
Manchester City 3:0 Blackburn
Blackburn

Manchester City bez poteškoća do pobjede

Marko Domljanović • subota, 25.02.2012.

Posljednja današnja utakmica Premiershipa donijela je sraz Manchester Cityja i Blackburn Roversa u kojem je razlika u kvaliteti dvaju suparnika bila očita od prve do posljednje minute. Domaćini su bez ikakvih problema upisali uvjerljivu pobjedu i, barem privremeno, stekli pet bodova viška u odnosu na gradske rivale.

Samo letimičan pogled na ljestvicu bio je dovoljan da shvatite tko je u ovoj utakmici apsolutni favorit. Manchester City je Blackburnu bez većih poteškoća očitao lekciju, a dojam je da razlika u kvaliteti nadmašuje i večerašnji rezultat s Etihada.

City je od samog početka započeo s pritiskom pa se tako Balotelli našao u odličnoj situaciji već u prvoj minuti nakon dodavanja Johnsona, ali Robinson spašava goste. Međutim, to se pokazala kao najbolja prilika domaćih u prvih pola sata. Istina, Blackburn jer vrlo rijetko izlazio izvan svoje polovice, ali velikih šansi za Mancinijeve igrače baš i nije bilo.

Ipak, čim je došla nova prigoda City je poveo. Kolarov je s lijeve strane pronašao Balotellija, a Talijan sprovodi loptu u mrežu na olakšanje domaćih navijača. I nakon pogotka City nije posustajao, a upravo je strijelac vodećeg pogotka bio najraspoloženiji igrač na terenu, ali njegova dobra dodavanja Toure i Aguero nisu znali realizirati pa se na odmor otišlo s minimalnih 1:0.

Taj rezultat nije dugo stajao na semaforu jer u 52. minuti Blackburn mora opet na centar. Nakon udarca iz kuta Robinson reagira loše i odbija loptu točno na nogu Aguera kojem nije bilo teško matirati gostujućeg vratara i praktički prelomiti utakmicu.

Ni drugi pogodak nije ohrabrio Blackburn da preuzme nešto otvoreniji gard pa su domaćini i dalje imali loptu u svom posjedu iako s puno manje pokušaja prema naprijed. U 79. minuti umjesto Balotellija ulazi Džeko, a samo dvije minute kasnije isti igrač postavlja i konačnih 3:0. Još jednom je ubacio Kolarov, a Džeko se visokim skokom izborio za udarac i glavom svladao nemoćnog Robinsona.

Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja jer je razlika u kvaliteti momčadi bila vrlo očita. Manchester City je sasvim zasluženo upisao visoku pobjedu i došao do nova tri boda koja ih ostavljaju na vrhu prvenstvene ljestvice.

• Obrisan korisnik26.02.2012. u 08:35
    Dolaskom Yaye sa Africkog Kupa City nastavlja sa igrom viktorije na gol suparnika. Ne podcjenjujem Davida Silvu ali vise nego ocito je Yaya mozak ove ekipe. Pep mu nije mogao osigurat uvijek prvi sastav Barcelone radi Bousqetsa koji je ipak spanjolac i izdanak La Masije ali da je imao mjesta u ovoj... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik25.02.2012. u 21:48
    Dzeko radi svoj poso.
  • Obrisan korisnik25.02.2012. u 21:13
    katastrofa je ovaj blackburn.. gube 2-0 i dalje drže bunker, ne vidim tu neku logiku, u zoni ispadanja su, i svaki bod im je dobrodošao, makar je city kvalitetom puno iznad njih, trebali su više pružiti.. jer na terenu im je bilo možda i najjačih 11 što mogu složiti, pa onda odigrati tako pasivno... [više na forumu]