Premiership, 26. kolo, 26.02.2012, 16:00 h
Stoke City 2:0 Swansea City
Swansea City

Stoke specijalitetima preko Swanseaja

Ante Zovko • nedjelja, 26.02.2012.

Prokušanim receptima Stoke City je u pretposljednjoj utakmici 26. kola Premier lige svladao Swansea City. Domaći su pobijedili 2:0 svojim specijalitetima, pogocima koji padaju nakon prekida.

Momčad Tonyja Pulisa popela se na 12. poziciju, u mir sredine poretka, riješivši sve dvojbe u prvom poluvremenu. Velšani u nedjelju nisu većim dijelom susreta razviti svoju prepoznatljivu pas-igru, a što je još važnije, dvaput su slabo reagirali u obrani i potpisali kapitulaciju.

Stoke vodi od 23. minute na svoj karakterističan način, iz prekida. Matthew Upson nadlijeće gostujuću obranu i glavom šalje Etheringtonov ubačaj iz kornera u velški gol.

Swansea se nije mogao naviknuti na čvrsti, agresivni stil Stokea i u 38. minuti opet je zbog toga platio ceh. Iako je Rory Delap bio na klupi, u domaćoj momčadi nije nedostajalo onih koji mogu daleko ubaciti sa strane.

Peter Crouch u 38. minuti glavom skreće u gol drugu loptu nakon Shottonova dalekometnog ubačaja iz auta.

Velšani nisu dali do znanja da mogu nešto preokrenuti. Dapače, ubrzo su mogli brzo potonuti još dublje. Walters u 54. minuti propušta sličnu priliku kao kod drugog gola kad mu je Crouch prebacio loptu ubačenu sa strane.

Zamjene Brendana Rodgersa urodile su plodom djelomično, Swansea je počeo pritiskati, ali bez konretnog učinka. Asmir Begović nije imao praktički nikakvog posla.

Kao labuđi pjev Swanseaja bila je pogođena prečka u 90. minuti. Sigurdsson je pronašao Caulkera odličnim centaršutom, a ovaj silovito glavom tuče prema golu. Begović je sjajnim refleksom odbio loptu u prečku i u korner. No, to je bila i posljednja nada za Velšane.

• Obrisan korisnik26.02.2012. u 18:31
    stvarno.. stil nogometa koji je odvratan oku, ali zna donijeti rezultat nekad.. i pullis ovu limitiranu momčad stvarno dobro postavlja.. čvrsta i agresivna obrana i šanse iz prekida ili kontre..
  • Obrisan korisnik26.02.2012. u 18:14
    Delap i Shotton u istoj momčadi, to je varanje :) Stvarno specijaliteti, ja ne znam kad su zadnji put zabili iz igre