1. Hrvatska nogometna liga, 20. kolo, 03.03.2012, 15:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 1.200
Suci: Igor Pristovnik (Zagreb), Ivica Modrić (Zagreb), Tomislav Gulan (Zagreb)

Milić pogodio za pobjedu Istre

Ivan Dorian Molnar • subota, 03.03.2012.

Puljani su dočekali ekipu Varaždina u sklopu 20. kola MaxTV Prve lige, a gosti su na Aldo Drosinu stigli sat vremena prije početka utakmice. Varaždinci, kojima je NK Čakovec skinuo suspenziju do nedjelje, 4. ožujka, unatoč umoru pružili su dobru partiju, ali su na kraju ipak morali čestitati Istri na zasluženoj pobjedi.

Trener Istre 1961, Igor Pamić, najavio je tešku utakmicu protiv Varaždina u Puli, istaknuvši kako će gosti biti motivirani u dokazivanju svoje kvalitete novom predsjedniku. Nakon što je Varaždin dio novca isplatio bivšem igraču Milanu Pavličiću i NK Čakovcu, nogometaši Branka Janžeka napokon su dobili dopuštenje nastupiti, a u prošlom kolu protiv Rijeke bili su suspendirani.

Nešto više od 1.500 gledatelja na Aldo Drosini isprva je gledalo vrlo sporu i tvrdu utakmicu. U napadu Puljana zaigrali su Goran Roce i Sandi Križman, i upravo je ovaj potonji propustio prvu izgledniju priliku. Nakon pritiska domaćih, koji je trajao desetak minuta, konačno su poveli pogotkom Henrija Bellea u 23. minuti. Ottochian je dodao za Sušića, koji loptu ubacuje u sredinu, a kamerunski veznjak bio je precizan za vodstvo Puljana.

Ipak, na odmor se otišlo neodlučenim rezultatom. Gosti su nametnuli svoj tempo i nakon jedne brze akcije u 40. minuti, Dominik Glavina postigao je izjednačujući pogodak. Igor Pamić bio je veoma nezadovoljan igrom svoje momčadi, a imao je i razloga, jer na terenu je bila jedna neprepoznatljiva, spora i bezidejna Istra, koja se znatno razlikovala od one koja je ostala neporažena protiv divova Dinama i Hajduka.

U drugom dijelu domaći su imali veći posjed lopte i krenuli po pobjedonosni pogodak, ali Varaždin je odolijevao napadima i uspješno se branio. Andrea Ottochian je uputio jedan opasan udarac u 49. minuti, ali siguran je bio na vratima Varaždinaca Mrmić. Odlično je gostujući vratar sedam minuta kasnije ukrotio i udarac Gorana Rocea.

Nakon usporenije igre u većini drugog dijela, Istra je ipak uspjela slomiti odličan otpor Varaždinaca. U 78. minuti Križman je proigrao Hrvoja Milića, koji pogađa suprotni kut Mrmićeve mreže i donosi Puljanima toliko priželjkivanu pobjedu.

Ovim trijumfom Istra se na 12. mjestu približila na samo jedan bod Zadru, koji je ovog kola kod kuće poražen od Šibenika, što je odlična vijest za Pamićevu momčad. U sljedećem kolu Puljani u petak, 9. ožujka, gostuju u Zagrebu, a protivnik će im biti Lokomotiva. Varaždin je ostao posljednji na prvenstvenoj ljestvici sa samo osam osvojenih bodova, a ukoliko isplate kompletan dug, u goste će im sljedeće subote stići momčad Zagreba.