Cedevita u finalu, Kaštela zadržala šansu

Bernard Jurišić • nedjelja, 22.04.2012.

Juniori Cedevite pobjedom od čak 62 razlike protiv VROS Darde izborili su plasman na završni turnir prvenstva Hrvatske. Teoretsku šansu za ulazak među četiri najbolja zadržali su i Kaštelani pobjedom protiv domaćeg Kvarnera 2010...

Juniorsko prvenstvo, poluzavršnica (Rijeka)

1. kolo: Kvarner 2010 - VROS Darda 65:91, Cedevita - Cibona 81:75
2. kolo: Cibona - VROS Darda 90:70, Kaštela - Cedevita 44:81
3. kolo: VROS Darda - Kaštela 71:61, Kvarner 2010 - Cibona 63:106
4. kolo: Kvarner 2010 - Kaštela 50:66, Cedevita - VROS Darda 123:61
5. kolo (nedjelja): Kvarner 2010 - Cedevita (10h), Kaštela - Cibona (12h)

1. Cedevita 3-0 (+105)
2. Cibona 2-1 (+57)
---
3. VROS Darda 2-2 (-46)
4. Kaštela 1-2 (-31)
5. Kvarner 2010 0-3 (-85)

Cedevita je u Rijeci prva osigurala plasman na završni turnir juniorskog prvenstva Hrvatske. Zagrebačka momčad s ogromnih 123:61 porazila je VROS Dardu, a kolika je bila dominacija Cedevitinih juniora govori podatak da su svaku četvrtinu dobili s dvoznamenkastom razlikom. Dorian Jelenek bio je najefikasniji s 32 poena, Perić je dodao 18, Vučić 15. Kod Darde je Kujundžić zabio 21.

Kaštelani su pobjedom protiv domaćeg Kvarnera 2010 zadržali teoretsku šansu za plasman na završni turnir. Kaštelani su sve riješili već u prvoj četvrtini (23:11), na koncu je bilo 66:50 za drugoplasiranog predstavnika Juga. Martin Vuko je bio najefikasniji kod pobjednika s 18 poena, za Riječane je Krstinić zabio 13.

U nedjelju domaći Kvarner 2010 igra protiv Cedevite, a u drugom dvoboju Kaštela i Cibona odlučit će o posljednjem putniku za završni turnir. Cibona je izraziti favorit, jer joj je za osiguranje prolaza među četiri najbolje juniorske momčadi u Hrvatskoj dovoljan svaki poraz ispod 15 razlike.