Liga prvaka - Završnica, četvrtfinale, 28.04.2012.
Barcelona 36:33(17:17) Kobenhavn
Kobenhavn

Kobenhavn prošao u paklu Blaugrane

Josip Tolić • nedjelja, 29.04.2012.

U uzvratnom susretu četvrtfinala rukometne Lige prvaka Barcelona Intersport u svojoj je dvorani pobijedila Kobenhavn 36:33. "Plus tri" za katalonsku momčad nije bilo dovoljno da prođe na Final Four na koji će otputovati Kobenhavn koji je više od pola posla obavio u prvoj utakmici ubilježivši pobjedu od šest pogodaka razlike.

Iznenađenje u Barceloni nije se dogodilo i branitelj naslova neće vidjeti završni turnir najbolje četiri momčadi u Kölnu. Tamo će debitant u najelitnijem rukometnom klupskom natjecanju Europe Kobenhavn koji je u uzvratnom ogledu u Palau Blaugrani uspio odoljeti domaćem sastavu koji je lovio velikih šest golova minusa iz prve utakmice.

Obrane oba sastava reagirale su dosta slabije nego u prvom sastavu što je više pogodovalo gostima koji su držali egal sve do završnice prvog poluvremena i gola Rutenke za 17:14 u 26. minuti. Međutim, Dancima nije trebalo mnogo da se vrate u utakmicu i već do predaha rezultat je bio poravnat (17:17).

Početkom drugog dijela voda je još više išla na mlin sastavu Magnusa Anderssona te je nakon četiri minute ostvarena i prva prednost od dva gola za goste (20:18) koja je održana sve do 15 minuta prije kraja. Potom se Barça, nošena potporom preko 5.000 navijača, razigrala i napravila seriju 6:0 za 31:27. Međutim, trener Kobenhavna na vrijeme je pozvao minutu predaha i prekinuo niz koji je mogao biti koban za njegove izabranike.

Golovima dvojca Stefansson - Sigurdsson danska je momčad zaustavila nastojanja crveno-plavih da naprave podvig i ostvare potrebnu pobjedu od sedam pogodaka razlike. Završilo je 36:33 za domaćine kod kojih se istaknuo Siarhei Rutenka s devet pogodaka, najviše od svih igrača, dok je u redovima slavljenika najbolji strijelac bio Gudjon Valur Sigurdsson s osam golova.

• Obrisan korisnik29.04.2012. u 12:57
    Nije da Barceloni ne ide,već je protivnik bio dosta bolji.Nema šanse Kopenhagen protiv Kiela,a teško će i sa Atleticom,bez obzira što je Barca napadački jača od Atletica,ali je Atletico obrambeni puno bolji!Naravno daj bože da Zg prođe Kiela,ali........
  • nido29.04.2012. u 12:20
    ...nije ovo iznenadenje uopce jer vidjelo se da Barca nije bas na nivou cijelo vrijeme i Zagreb je igrao egal s njima...
    nido
  • Obrisan korisnik29.04.2012. u 10:13
    Kopenhagenu svaka čast, razbili su ih na nogometnom stadionu.
  • ALGHAZANTH29.04.2012. u 10:06
    Kopenhagen bi mogao otići do kraja ako bude ovako igrao na Final Fouru. To bi bilo pravo osvježenje u moru Njemačkih i Španjolskih momčadi koje su vladale godinama.