1. Hrvatska nogometna liga, 29. kolo, 05.05.2012, 19:00 h, Pula, stadion Aldo Drosina, gledatelja: 2.000
Suci: Ante Vučemilović, Conjar, Gradištanac (svi Osijek)

Istra 1961 demonstrirala Cibaliji neosvojivost Aldo Drosine

Ivan Dorian Molnar • subota, 05.05.2012.

U 29. kolu MaxTV Prve lige, nogometaši Istre 1961 su na Aldo Drosini svladali vinkovačku Cibaliju rezultatom 3:0, a najraspoloženiji u domaćim redovima bio je dvostruki strijelac i asistent, Sandi Križman. Puljani su tako pokazali ovog proljeća koliko mogu biti neugodan protivnik na domaćem terenu, a Cibalia je ostala dužna svojim navijačima prikazavši blijedu igru.

Krešimir Prgomet
60'
8
Jakov Puljić
70'
12
Michael Paradžiković
77'
Samir Toplak

Na Aldo Drosinu stiglo je oko 3.000 gledatelja, koji su u sklopu Dana grada Pule uz odličnu predstavu svojih ljubimaca vidjeli i koreografiju zelenih i žutih balona te nastup pulskih mažoretkinja, a svi ti događaji uveličali su ovu posljednju utakmicu Istre 1961 ove sezone pred domaćom publikom.

Krenulo je bez pravih prilika u prvih 15 minuta, Istra je imala više loptu u svojim nogama, ali prvi opasniji udarac uputili su gosti. Vitaić je pokušao iz slobodnog udarca s nešto više od 30 metara, ali se lopta od živog zida odbila malo pokraj vratiju Prskala. u 26. minuti Sušić se našao u dobroj prilici, no u kaznenom prostoru Cibalije nije se najbolje snašao, zakompliciravši situaciju u izglednoj prilici za udarac i dopustivši domaćoj obrani da otkloni opasnost.

Tek što je prošlo prvih pola sata igre, gledatelji na Aldo Drosini imali su razlog za slavlje. Nakon sjajnog ubacivanja Bačelić-Grgića u sredinu, u pravo vrijeme na pravom mjestu našao se Sandi Križman i silovito zatresao mrežu Matkovića za vodstvo Istre od 1:0. Na odmor se otišlo s minimalnom prednošću nogometaša Igora Pamića.

U drugi dio Cibalia je ušla kao i u prvi, djelujući blijedo i nezainteresirano. U napadu su bili oslabljeni neigranjem ozlijeđenog Kresingera te nisu stvarali izgledne prilike. U 64. minuti Istra je povećala svoju prednost, Ottochian je jednom loptom pronašao Križmana, koji se oslobodio naleta dvojice vinkovačkih braniča i uz dugo oklijevanje pogodio donji lijevi kut Matkovićeve mreže za 2:0.

Konačnih 3:0 za veliko slavlje domaćih navijača bilo je djelo Nikole Prelčeca, koji je odlično natrčao na povratnu loptu raspoloženog Križmana i lakoćom poentirao. Puljani su se tako na najbolji mogući način oprostili od domaće publike ove sezone, a u posljednjem kolu momčad Igora Pamića gostuje u Koprivnici kod Slaven Belupa.

• Obrisan korisnik07.05.2012. u 09:51
    Belle i Krizman su jedini igraci u Istri koji moze rjesit jednu utakmicu. Bolje ih ne prodaj i donesi skime da igraju... Rus zna valjda kako se taj posal radi.
  • Obrisan korisnik06.05.2012. u 12:48
    Samo  se nadam da će ova ekipa ostati  na okupu i iduće sezone! Belle je bio na tribinama što znaći da nešto mulja, al ajde ako iskeširaju 250000 evrića za njega nek ga nose, makar bi jako volio da ostane!! rivića bi isto trebalo nagovorit da potpiše bar... [više na forumu]
  • emilio2106.05.2012. u 09:38
    Istra <3 odlična zabava nakon tekme u rojcu, sljedeće sezone po Europu.