Rennes
Rennes 0:2 Montpellier
Montpellier

Ivan Dorian Molnar • ponedjeljak, 07.05.2012.

Rennes i Montpellier su međusobnim ogledom na Route de Lorientu zaključili 36. kolo Ligue 1, u kojem je momčad Renea Girarda izborila vrijednu pobjedu i napravila velik korak prema osvajanju naslova prvaka.

Rene Girard tražio je nova tri boda i odvajanje na vrhu od pratitelja PSG-a i Lillea, dok su domaćini hvatali svoje mjesto u Europskoj ligi sljedeće sezone. Gosti su krenuli aktivnije i u prvih 10 minuta zaprijetili preko Camare i Girouda, ali je vratar Rennesa Costil bio na mjestu.

Kembo-Ekoko pokušao je u 23. minuti, ali bez uspjeha, a samo minutu kasnije M'Vila je uputio opasan udarac kojeg je uz krajnji napor ipak otklonio Jourdren. U 26. minuti Montpellier je poveo preko Camare, koji se tako iskupio zbog promašenog jedanaesterca protiv Eviana u prošlom kolu. Taj je promašaj momčad s Mossona koštala vrijedne pobjede, a možda i osigurane titule. Na odmor se otišlo minimalnom prednošću gostiju.

U drugi dio ušao je Rennes tražeći izjednačenje, ali je u 52. minuti Montpellier povećao svoju prednost. Remy Cabella uputio je udarac s nešto više od 20 metara, lopta je pogodila vratnicu i odbila se od leđa Rennesovog vratara Costila i ušla u mrežu. Drugi primljeni gol indisponirao je domaće igrače, koji do kraja nisu uspjeli pronaći put do Montpellierove mreže.

Završilo je 2:0 za Montpellier, koji sada ima tri boda prednosti nad drugoplasiranim PSG-om i sve u svojim rukama do kraja prvenstva. Nogometaši Renea Girarda u sljedećem kolu dočekuju Lille, a u posljednjem susretu gostuju kod utopljenika Auxerrea.

• Obrisan korisnik09.05.2012. u 12:21
    Montpellier ce bit prvak na zalost parizki millioni...
  • greenhorn08.05.2012. u 17:42
    francuska liga se nakon zadnjeg osvojenog naslova lyona pokazuje kao najzanimljivijom i najneizvjesnijom ligom u europi (bar od ovih jacih)... evo primjer prosle sezone... kliko je ono klubova u posljednjem kolu moglo ispast u 2. ligu
    greenhorn
  • Obrisan korisnik08.05.2012. u 11:26
    samo nek Montpellier osvoji prvenstvo,zaslužili su...još da se u španjolskoj nađe netko da prekine dominaciju Reala i Barcelone,a to je zadnji put napravila Valencia godine gospodnje 2004... :D
  • Obrisan korisnik08.05.2012. u 08:29
    ajmo montpellier, izdržat još ta dva kola!
  • Obrisan korisnik08.05.2012. u 08:21
    ide montepellier po naslov i nitko sretniji od remija gaillarda!