Europska liga, Kvalifikacije, 2. pretkolo, 26.07.2012, 19:00 h, Kalmar, Švedska, gledatelja: 5000
Suci: Menashe Masiah (ISR); Oren Borneshtain (ISR), Abed Alramili (ISR)
Kalmar
Kalmar
3:0 Osijek
Osijek

Osječani doživjeli novi uvjerljiv poraz i neslavno se oprostili od Europe

Damir Žbulj • četvrtak, 26.07.2012.

Nogometaši Osijeka nisu uspjeli napraviti čudo i preokrenuti rezultat u uzvratnom susretu drugog pretkola Europske lige u švedskom Kalmaru. Nakon što su u prvom susretu poraženi s 1:3 i u novom dvoboju pretrpjeli su poraz, a nije se niti ova utakmica puno razlikovala od one osječke...

Bijelo-plavi imali su prilike, veći posjed lopte, baš kao i u prvom susretu u Gradskom vrtu, no, švedski nogometaši punili su mrežu vratara Vargića, a čak im je u tome pomogao i kapetan Osijek Ivo Smoje, koji je loptu pospremio u vlastitu mrežu.

Trener Stanko Mršić krenuo je na put u Švedsku s namjerom igre 'na sve ili ništa'. Zaigrao je s trojicom u vrhu napada, Miličevićem, Peroševićem i donedavnim juniorom i U19 reprezentativcem Dugandžičem, dok je u obrani suspendiranog Leškovića zamijenio Vrgoč. Na njegovoj stoperskoj poziciji zaigrao je Mislav Leko.

Uz podršku malobrojnih Kohortaša dobro je to izgledalo u otvaranju dvoboja. Izuzetno napadački bili su Osječani, a istaknuo se udarcem i Kvržić, no, lopta je otišla pored gola.

U početnih 20-ak minuta igre, lopta je ipak većinom boravila između dva kaznena prostora, a obje ekipe zaredale su i s prekršajima pa je prvi igrač koji je završio s opomenom bio Perošević u 17. minuti dvoboja.

No, uskoro, ponovio se rasplet iz Osijeka. Kalmar je iz svog prvog udarca prema suparničkim vratima stigao do pogotka. Opet je za gol bila kriva bijelo-plava obrana, kapetan Smoje omogućio je priliku za Daudu, a napadač Kalmara mirno je svladao vratara Osijeka, za 1:0 i ukupnih 4:1 švedskog sastava.

Nastavila se čvrsta igra Osijeka, i Kvržić je zaslužio žuti karton u nastavku prvog dijela, ali nije to poremetilo planove Kalmara, koji je mirno kontrolirao utakmicu.

I baš pred odlazak na odmor, kraj bilo kakvih nadanja za Osijek, ako su uopće postojale Opet je glavna uloga namijenjena za Daudu, koji je prodorom izbacio osječku obranu, a da bi u potpunosti pokvario dojam, Smoje je pokušaj napadača Kalmara usmjerio u vlastitu mrežu. Bila je to sudačka nadoknada prvog dijela, a sudac je nakon pogotka igrače poslao na odmor.

U nastavku susreta Mršić je priliku dao još i klincima Josipu Mišiću, Pongračiću, kao i Paviću, koji su ipak stekli dragocjeno iskustvo za budućnost. Šveđani su u takvom raspletu mirno priveli susret kraju.

Zbog drugog žutog kartona, kojeg je dobio u 88. minuti pod tuš je ranije morao Kvržić, a susret je pred nekih pet tisuća gledatelja za švedski Kalmar na fantastičan način zaključio Nouri, koji je udarcem s nekih 20 metara svladao nemoćnog Vargića, postavivši rezultat na 3:0. Kalmar se tako s ukupnih 6:1 plasirao u treće pretkolo Europske lige.

Bio je to kraj ovosezonske avanture za Osijek, koji će se već u nedjelju posvetiti domaćem prvenstvu, jer im u goste dolazi Zagreb.

• Obrisan korisnik27.07.2012. u 14:31
    ovi što su mi podijelili minuse na komentar da će se osijek boriti za ostanak vjerojatno žive u nekom paralelnom svemiru. ove godine ispadaju tri kluba. ako uzmemo, sasvim opravdano, da su dinamo, slaven, split, rijeka, hajduk i istra kvalitetniji i da će gotovo sigurno biti ispred osijeka, nije... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.07.2012. u 14:28
    interreg, a tko je u europi čuo za osijek? mi smo nevjerojatno bahat narod. igrači kalmara, za razliku od osijekovih, znaju što je to plaća. igraju na stadionima, a ne na nekakvim improviziranim igralištima koja više nalikuju na livade nego na stadione. osijek je u odnosu na prošlu sezonu čak i... [više na forumu]
  • interreg27.07.2012. u 14:13
    Bore se cijelu sezonu da idu u Europu i onda ih nekakav svedski Kalamari team za koji nikad nisam cuo tako dvaput zvekne da sve zvoni u usima.
    interreg
  • Obrisan korisnik27.07.2012. u 12:03
    ma jedva su dočekli da ispadnu kao bi se mogli posvetiti grčevitoj borbi za ostanak koja je pred njima.
  • Obrisan korisnik26.07.2012. u 22:47
    Šteta zbog teškog protivnika a ždrijeb dalje bi im bio puno bolji nego Slavenu i Hajduku