Lučko upisalo pobjedu, Solin, Pomorac i Dragovoljac slavili u gostima

Ivana Strahija • ponedjeljak, 20.08.2012.

Na početku nove sezone u Drugoj ligi dosta zanimljivih rezultata, kao i dva isključenja te remi na Poljudu.

Bivši prvoligaš u sezonu je ušao uz pobjedu, nad već iskusnim drugoligašom HAŠK-om. Pod vodstvom novog trenera Sanjina Lucijanića, Lučko je povelo u 26. minuti, a gol je postigao Marko Lončar. No, prije odlaska na odmor gostujući je sastav poravnao na 1:1 pogotkom Stjepana Krznara. Sve do samog kraja susreta činilo se da će utakmica završiti podjelom bodova, no domaći je Elvis Sarić uspješno matirao Stipu Nevisića i donio svojoj momčadi tri boda.

U Imotskom je slavio Pomorac, koji je tako do prvih bodova došao na gostujućem travnjaku. Za pobjedu je zaslužan Dražen Pilčić, koji je u 66. minuti iskoristio pogrešku domaće obrane i poslao loptu u mrežu pored Antonija Miline. Treba zasluge pripisati i treneru Pomorca Stjepanu Ostojiću, koji je Pilčića u igru uveo u drugom poluvremenu umjesto Armanda Mancea.

Jednakim je rezultatom u gostima slavio i Solin, koji je tako ostavio Dugopolje bez bodova. Pogodak je u Dugopolju pao u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena, a strijelac je bio Tonči Radovniković.

Na igralištu Rudeša pak su ostali bodovi, u utakmici koja je za prvo kolo bila prilično vatrena. Za to je dijelom, po mišljenju delegata susreta, kriva i sudačka trojka, koja je "griješila u tehničkom i disciplinskom smislu". Domaćini su do prednosti došli u desetoj minuti, kad je Domagoja Kranjčeca, golmana Zeline, matirao matirao Mario Ćubel. U 61. minuti obje su momčadi ostale s po igračem manje, crvene su kartone zbog naguravanja zaradili strijelac Ćubel te Marko Brekalo. Zelina do kraja utakmice nije stigla do izjednačenja, a pobjednika je potvrdio pogodak Roberta Baboka u 89. minuti.

Do vrlo uvjerljive pobjede došao je i Hrvatski dragovoljac, koji je gostovao u Mladini kod Vinogradara. Gosti su već u sedmoj minuti pokazali mišiće i pogodili za 0:1 preko Josipa Maroševića. No, rezultat je uskoro izjednačen jer je domaći Hrvoje Tokić bio precizan iz dodijeljenog penala, ali se za ponovno vodstvo Dragovoljca prije odlaska na odmor pobrinuo Ljuban Crepulja. Pogodak za 1:3 pao je u posljednjoj minuti utakmice, strijelac je bio Josip Celčić.

Na Poljudu je gostovala Gorica, koju je ugostio novi drugoligaš Primorac 1929, a nakon 90 minuta rezultat je bio 2:2. Sva četiri pogotka pala su u drugom dijelu. Poveli su domaći pogotkom Marina Jurine u 57. minuti, no deset minuta kasnije izjednačio je Ivan Crnov. Na 2:1 je opet dignuo Duje Medak, no njegov je trud u 81. minuti poništio Luka Jagačić koji je tako donio prvi bod prvenstva velikogoričkoj ekipi.