Radnik Legea 3:1 Šibenik
Šibenik

Radnik iskoristio greške Šibenčana i upisao pobjedu na startu sezone

Ivana Jurica • subota, 18.08.2012.

Na domaćem terenu u Sesvetama Radnik je upisao pobjedu na startu nove sezone – 3:1. Momčad Dinka Jeličića iskoristila je pogreške gostujuće obrane, došla do dva pogotka, a pri kraju utakmice i do trećeg i upisala prva tri boda. Novi drugoligaš Šibenik postigao je pogodak za izjednačenje, šanse koje je imao na početku drugog poluvremena nije iskoristio, a nakon drugog primljenog gola povratka više nije bilo. Dvostruki strijelac za Radnik bio je Marko Jordan, svojedobno i član kluba sa Šubićevca.

Radnik – Šibenik 3:1 (1:1)

Sesvete, igralište Sesvete, gledatelja 300

Sudac: Marin Vidulin – Kanfanar

Strijelci: Jordan 6, 74', Babić 62' – M. Slavica 32'

Žuti kartoni: Čuturilo 78', Barišić 85'

Radnik: Karatović, Šivšić, Miškić, Cerovec, Barišić, Jakšinić (od 61. Jurjević), Čuturilo, Jordan (od 80. Grčić), Babić, Sangara (od 51. Čabraja), Gorupec. Trener: Dinko Jeličić.

Šibenik: I. Živković, Blaić, Bašić, Ćaleta-Car, Pekas, G. Živković (od 74. Pecollaj), Anić, Marina, Kendeš (od 79. Pauk), M. Slavica, A. Živković (od 67. Fuštin). Trener: Goran Tomić.

Šibenčani su u Sesvete, uz sve egzistencijalne probleme koji ih muče, otputovali i bez četvorice igrač koji bi zasigurno bili u početnom sastavu, da nije bilo ozljeda. Od prve su minute tako istrčali najvećim dijelom juniori, tek nekolicina nešto iskusnijih igrača, ali i jedan kadet – Duje Ćaleta–Car koji će sljedećeg mjeseca napuniti tek 16 godina.

Utakmica praktički tek što je počela, a domaćin je došao do vodstva. Iskoristio je debitant u redovima Radnika Marko Jordan jednu pogrešku u gostujućem zadnjem redu i zabio za vodstvo. Utakmica protiv Šibenika bila je i prva prvenstvena utakmica Jordana u dresu Radnika, nakon što je ovog ljeta stigao iz Dugopolja. A svojevremeno, Jordan je prije Dugopolja i Omiša bio i igrač Šibenika, no, kod bivšeg trenera Šibenika priliku nije dočekao pa se odlučio na odlazak.

Tomićeva momčad do izjednačenja je stigla u 32. minuti kad je mrežu Karatovića precizno naciljao Miro Slavica. Do odlaska na odmor promjene rezultata nije bilo, kao ni na početku drugog poluvremena.

Gosti iz Krešimirova grada na startu nastavka nisu uspjeli realizirati niti jednu od svojih prilika. Ali potkrala im se nova greška u zadnjem redu, nakon jedne dubinske lopte što je domaćin i ovog puta znao iskoristiti, strijelac je bio Babić u 62. minuti. Nakon drugog primljenog gola Šibenik kao da se predao, pa je domaćin do kraja utakmice novim golom Jordana došao do potvrde pobjede, bilo je to u 74. minuti.

U drugom kolu sljedećeg vikenda Radnik će u goste Gorici, dok Šibenik na Šubićevcu dočekuje Mosor.