Hrvatski nogometni kup, 1. pretkolo, 29.08.2012, 17:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 100
Suci: Marin Vidulin (Kanfanar), Robi Kezele (Rijeka), Hrvoje Mađarić (Vrsar), Bruno Marić (Daruvar)

Josip Tolić • srijeda, 29.08.2012.

U utakmici pretkola Hrvatskog nogometnog kupa Lokomotiva je na Maksimiru svladala trećeligaša Slaviju iz Pleternice rezultatom 7:0. Bila je to potpuno jednostrana utakmica u kojoj je član MAXtv Prve lige tek prvih pola sata davao nadu gostima, a potom u 60 minuta zabio sedam pogodaka.

Dinko Kamenčak
12'
5
Josip Valenta
49'
18
Milan Marčinović
64'
Dalibor Bognar

Tek nešto teži trening imali su nogometaši Lokomotive u srijedu popodne na Maksimiru. Naime, protivnik u prvoj fazi Hrvatskog nogometnog kupa, pleternička Slavija, primila je sedam pogodaka od zagrebačkog sastava koji je rutinski prošao u šesnaestinu finala domaćeg kup-natjecanja.

Dugo je Lokomotivi trebalo da pronađe svoju igru i riješi ogled protiv člana Treće HNL Istok, no čim je Mario Šitum u 29. minuti "otključao bravu", golijada je počela. Igrač Dinama na posudbi u Lokosima još je jednom zabljesnuo u 41. minuti, a samo dvije minute potom Marcelo Brozović zabio je treći pogodak gostujućem vrataru Ivanu Petkoviću. S tim se rezultatom otišlo na odmor.

"Mislim da je to realan odnos snaga na terenu. Ipak je Lokomotiva prvoligaš i bilo bi nerealno da smo očekivali pobjedu na njihovu terenu", priznao je nakon utakmice trener Slavije Dalibor Bognar.

Odmora, međutim, kao da nije ni bilo jer je samo dvije minute nakon pauze Karlo Bručić iskoristio nepažnju obrane Pleterničana i poentirao za 4:0. Ekspresni hat-trick Šitum je dosegao već u 53. minuti, a slabašnom protivniku do kraja se još dvaput "smračilo".

Sredinom drugog dijela Pejo Pejić zabio je šesti, a Marko Pjaca, 17-godišnji veznjak koji je u prvom poluvremenu zamijenio Filipa Škvorca, uspio se upisati u strijelce minutu prije kraja regularnih 90 minuta.