1. Hrvatska nogometna liga, 7. kolo, 01.09.2012, 19:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 600
Suci: Fran Jović, Ivica Modrić, Dario Vrabec (svi Zagreb)
Dinamo

S Maksimira:Borna Rupnik, Maj Gašparac • subota, 01.09.2012.

Branitelj naslova prvaka Hrvatske uspješno je odradio "gostujući" maksimirski dvoboj protiv Lokomotive, u dvoboju s dva realizirana jedanaesterca, jednom vratnicom, jednim poništenim pogotkom i dosta - kiše...

Nakon osiguranog plasmana u Ligu prvaka, drugu godinu zaredom, zagrebački Modri zaigrali su u sedmom kolu hrvatskog prvenstva sa sugrađanima iz Lokomotive, momčadi koja je vrlo dobro startala u ligaško natjecanje, s 11 bodova u šest utakmica, uz pobjedu nad Hajdukom.

Iako se Lokomotiva u prvih petnaestak minuta ravnopravno nosila s Dinamom, u vrlo se kratkom razdoblju našla u rezultatskom zaostatku od dva pogotka.

Igrala se 16. minuta kada je Fatos Beqiraj s ruba šesnaesterca lijepo proigrao Antu Rukavinu, koji matira Igora Lovrića. Samo pet minuta poslije Luis Ibanez ubacuje iz prekida s desne strane, a Domagoj Vida glavom sproveo loptu u mrežu za 2:0.

No, momčad Tomislava Ivkovića nije odustala.

Ivan Kelava, koji je ponovno nosio kapetansku vrpcu prvaka Hrvatske, morao je zaustaviti udarac Domagoja Antolića, na koji su uzvratili Sammir i Ibanez, no Kelavi u 33. minuti više nije bilo spasa.

Nakon starta Josipa Šimunića na Andreju Kramariću sudac je pokazao na bijelu točku, a mladi je napadač sam odlučio izvesti kazneni udarac. Dinamovog je čuvara mreže svladao efektnom "panenkom".

Na samom početku nastavka Lokomotiva je mogla i do izjednačenja, no prekrasan udarac Antolića odsjeo je na okviru gola, dok je s druge strane prijetio Ibanez - jednom je naciljao tik pored rašlji, a pogodak mu je kasnije poništen zbog zaleđa. Iz slobodnog udarca pokušao je i Sammir, no lopta je otišla preko prečke.

Konačna odluka o pobjedniku pala je u 70. minuti, kada je zagrebački sudac Fran Jović pokazao na bijelu točku i za Dinamo, nakon Sammirovog pada u šesnaestercu.

Dinamova je desetka povisila na 3:1, premda je Igor Lovrić pogodio stranu, a Sammiru je to bio osmi pogodak u prvih sedam prvenstvenih kola, čime je učvrstio svoju poziciju najboljeg strijelca lige.

Završni dio susreta, koji je odigran po jakoj kiši, donio je još prigode Ivana Krstanovića, Kramarića te Antolića i Tomislava Barbarića glavom, no bez promjene rezultata. Tako je Dinamov strateg Ante Čačić nastavio svoj niz nepobjedivosti i zadržao prvo mjesto na tablici uoči reprezentativne stanke.

• Obrisan korisnik02.09.2012. u 09:20
    Slažem se s ovim, ajmo negdje na šanku kukat o tome, a oni nek mlate pare i dalje.
  • Obrisan korisnik02.09.2012. u 09:18
    Zanimljivo, momčad koja ima najbolje igrače, najviše napada i najviše se nalazi na protivničkoj polovici i šesnaestercu ima i najviše penala. Ima logike. Jedino mi nije jasno kako svi ti silni reprezentativci i internacionalci koji igraju u obranama Dinamovih protivnika... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik02.09.2012. u 09:17
    Nije uopče problem jesu li penali bili ili ne jer je tu kriterij ujednačen.Dinamo je oštečen za gol Ibaneza.Problem je taj što sudac Jović kojeg poznajem još iz nižih liga jednostavno nema pojima.Čovjek je vidio da se kroz suđenje može lijepo zaraditi,mentor mu je bio Djedović i čovjek je lijepo... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik02.09.2012. u 08:41
    Oba jedanaesterca su bila - tu,nema dileme. čak se Lokomotiva i "batrgala". Samo je nakaradno da Lokomotiva, kao Dinamova podružnica, igra u istoj ligi kao Dinamo. Toga nema nigdje. Da je HNL jača, da je Hajduk jači, i da Dinamu ključno treba bod - zna se od koga bi ga dobio...