Šibenik 1:1 Pomorac
Pomorac

Boban zabio za vodstvo Pomorca, Mišlov Šibenčanima donio bod

Sa Šubićevca:Ivana Jurica • subota, 08.09.2012.

U zanimljivoj utakmici na Šubićevcu, u susretu nekadašnjih prvoligaša, Šibenika i Pomorca, nije bilo pobjednika (1:1). Svaka je momčad zabila po pogodak i uzela po bod, Šibenčani svoj peti ove sezone, a Pomorac sedmi. Gosti su poveli u 21. minuti nakon bez kontre koju je završio Gabrijel Boban. Bod Tomićevoj momčadi donio je Roko Mišlov u 54. minuti.

Šibenik – Pomorac 1:1 (0:1)

Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 400

Sudac: Jurica Mihalj – Velika Mlaka
Pomoćnici: Tomislav Valešić (Kutina) i Danijel Rožić (Velika Gorica)

Strijelci: Mišlov 54' - Boban 21'
Žuti kartoni: Rudan 19' – Slavica 90'

Šibenik: Škorić, Blaić, Tomić, Bašić, Pekas, Mišlov, Kendeš (od 59. Čuljak), Anić (od 77. A. Živković), Španja (od 46. G. Živković), Slavica, Tepurić. Trener: Goran Tomić.

Pomorac: Kulić, Rudan, Turkalj, Prtenjača (od 62. Datković), Damiš, Dunković, Matovina (od 60. Jović), Prpić, Boban, Polić (od 79. Živulić), Grujević. Trener: Stjepan Ostojić.

Šibenik je u susret ušao bez Marija Marine koji je odrađivao kaznu zbog crvenog kartona, a u početnom sastavu našla su se i dvojica novih igrača: Josip Škorić na golu i Franjo Tepurić kao najistureniji napadač (u nastavku je u igru ušao i Tomislav Čuljak). I upravo je Tepurić u četvrtoj minuti glavom zaprijetio gostujućem golu poslije kornera Španje, no, otišlo je malo pored gola. Četiri minute kasnije glavom je pokušao i Slavica, ali nije bilo problema za gostujućeg vratara Kulića. Pomorac je prvi put prema golu Škorića zapucao u 14. minuti, pokušao je izdaleka Dunković, no, siguran je bio novi vratar šibenskog drugoligaša.

14. minuta donijela je i još uzbuđenja. Prvo je još jednom pokušao Dunković, no, udarac mu je blokirao Tomić, da bi na drugoj strani Slavica s otprilike 16 metara prizemnim udarcem pogodio stativu. Nizali su Šibenčani kornere, no, uvijek su braniči gostiju bili uspješniji od igrača u Narančastom. I upravo nakon jednog od brojnih šibenskih kornera izrodila se brza kontra, grešku domaće obrane kaznio je Boban koji je dobio idealnu loptu i sa svoje polovice krenuo je sam prema domaćem golu. Škorić je izašao, pokušao skratiti kut, ali Boban je bio precizan, poslao je loptu u donji desni kut domaćeg gola za vodstvo svoje momčadi.

U 26. minuti niti niz od tri kornera Šibeniku ponovno nije donio pogodak, a bilo je blizu nakon udarca glavom Tomića, ali vratar Kulić obranio mu je udarac. Iznimno opasno bilo je na drugoj strani, vrlo slična situacija kao kad je Pomorac poveo, no, ovog su se puta domaćini uspjeli spasiti. Pokušavali su Narančasti do poluvremena izjednačiti rezultat, pucali su i Mišlov, Španja, Kendeš, no, promjene rezultata nije bilo.

Na prvi udarac u drugom poluvremenu čekalo se pet minuta, pokušao je Grgo Živković koji je u nastavku ušao u igru umjesto ozlijeđenog Španje, snažno ali i preko gola. Odmah potom na drugoj strani pokušao je zaprijetiti i Dunković, ravno u Škorića. I onda u 54. minuti izjednačenje: Kendeš je s desne strane ubacio u sredinu, Tepurić podvalio loptu za Mišlova koji iskosa s desne strane pogađa mrežu Pomorca. Javila se i Ostojićeva momčad potom, ali na ubačaj s desne strane zakasnio je jedan gostujući igrač na drugoj stativi.

Šibenik je puno više imao loptu u svom posjedu, a gosti su svoju priliku za drugi gol tražili iz kontri. Malo je Šibenčane dijelilo od pogotka i u 66. minuti kad je Mišlov promašio nemoguće: poslije kornera Anić je glavom prenio loptu, a Mišlov s dva metra nije uspio pogoditi nebranjenu mrežu. Hvatali su se domaćini za glavu, sjajna prilika otišla je u nepovrat. Tri minute kasnije odlični Grgo Živković prvo je oduzeo loptu na sredini terena, da bi zatim ubacio s lijeve strane, loptu je uspio uhvatiti Mišlov, ali bio je previše iskosa da bi njegov udarac mogao zadati veće probleme gostujućem vrataru.

Sve su karte domaćini bacili na napad, a u 76. minuti poslije centaršuta Pekasa lopta je okrznula jednog braniča gostiju i zamalo završila u mreži. U 78. minuti Rudan je zabio novi gol za goste, ali označeno je zaleđe. Do kraja utakmice još tek jedna situacija koja je nešto obećavala: stoper Tomić ubacio je u gostujući kazneni prostor, ali je ispred domaćeg napadača Tepurića loptu izboksao vratar Kulić.

Poslije 90 minuta igre svakoj je momčadi pripao po bod, a priliku za pobjedu imat će u sljedećem kolu, kad Šibenik gostuje u Sinju, a Pomorac u Kostreni dočekuje Goricu.