Solin 3:0 Junak
Junak

Solin upisao novu pobjedu i ostao stopostotan

Iz Solina:Mišo Gulić • nedjelja, 09.09.2012.

Solin je u posljednjem susretu četvrtog kola Druge HNL na domaćem terenu uvjerljivo porazio goste iz Sinja koji su utakmicu završili s dva igrača manje. Domaći su s novom pobjedom ostali jedina momčad u prvenstvu sa stopostotnim učinkom, dok Sinjani kraj svog imena imaju tek mršavi bod osvojen u prvom kolu.

Solin - Junak 3:0 (1:0)

Solin, Igralište kraj Jadra, gledatelja: 500

Suci: Duje Strukan; Mario Pepur, Hrvoje Radić (svi Split)

Strijelci: 1:0 Guć (35), 2:0 Guć (88), 3:0 Kapetanović (91)

Solin: Višić, Šunjić, Bralić, Čule (od 70. Svalina), Guć, Kovač, Božinović (od 84. Kapetanović), Čerina, Rendić (od 62. Borozan), Vukušić, Radovniković.
Trener: Ivan Pudar

Junak: Runje, Matas, Matić, Mandac, Poljak B., Mastelić (od 46. Balić), Tadić, Stipanović (od 72. Marošević), Kolić, Medvid, Čavar (od 39. Poljak S.).
Trener: Boško Anić.

Nakon početnog ispitivanja snaga koje je potrajalo dobrih 20 minuta, domaći su preuzeli konce igre u svoje ruke, što su brzo i konkretizirali vodećim zgoditkom. Svakako treba spomenuti i da im je posao bitno olakšalo i (zasluženo) isključenje stopera gostiju iz 28. minute susreta.

Uvodni dio susreta protekao je u prilično izjednačenoj igri, igralo se uglavnom između dva šesnaesterca, tako da su gledatelji ostali uskraćeni za bilo kakva uzbuđenja, no drugi dio poluvremena zato je ponudio dosta zanimljivosti, istina, isključivo pred golom gostiju.

Nakon 20-ak minuta igre domaći su polako počeli preuzimati inicijativu, a u 22. minuti su imali i odličnu priliku kada je Čerina sjajno s desne strane u srcu Junakove obrane pronašao usamljenog Guća čiji udarac s dva metra briljantnom reakcijom brani Runje. U nastavku akcije Čerina je i sam snažno odapeo s ruba kaznenog prostora, no blokirala je obrana gostiju taj pokušaj.

Ivan Pudar, trener Solina: "Moram reći kako sam silno zadovoljan, pogotovo jer nas muči dosta problema, imamo svega 18 igrača na raspolaganju od čega pet juniora i nije lako onda sastaviti momčad. Za razliku od prošle sezone smo dosta toga promijenili u glavama, stvorili smo igru koja daje rezultat, zbog čega smo svi skupa zadovoljni. Nama je i u ovom trenutku glavi cilj opstanak u ligi, ali ako nam se pruži prilika nastojat ćemo biti što duže u vrhu."

Boško Anić, trener Junaka: "Igru nam je dosta poremetio crveni karton, a ubrzo smo primili i pogodak. U drugom dijelu smo vrlo dobro parirali, stvorili neke poluprilike, ali nismo uspjeli doći do izjednačenja. Drugi gol je bio točka na i, ali glavni problem nama je sljedeća utakmica u kojoj će nam faliti pola momčadi, što zbog kartona, što zbog ozljeda."

Šest minuta potom Junak je uz sve ostale probleme ostao i s igračem manje. Sinjani su otvoreno krenuli u napad, zatim neoprezno izgubili posjed lopte, što domaći koriste i pronalaze Guća kojega kao posljednji igrač ruši Matić, zbog čega mu je sudac pokazao izravan crveni karton.

Bolja i konkretnija igra domaćih nagrađena je u 35. minuti, iskoristili su domaći igrača više, Kovač je uposlio Guća koji malo iskosa s lijeve strane loptu u šalje u suprotni kut nemoćnog vratara gostiju za vodstvo Solina od 1:0. Imali su domaći još tri obećavajuće situacije do odlaska na odmor, međutim, rezultat se ipak nije mijenjao.

Solin je u nastavak susreta ušao vrlo oprezno, izostao je očekivani pritisak domaćih na otvaranju, dok su s druge strane Sinjani bili ti koji su diktirali ritam unatoč igračkom deficitu, no i dalje bez konkretnije prigode za poravnanje rezultata.

Domaći su sve napadačke ambicije sveli na polukontre i kontre, a nakon jedne dobro izvedene u 65. minuti Borozan je lošim udarcem propustio riješiti pitanje pobjednika. Kako je susret odmicao pritisak gostiju je rastao, lakoćom su Sinjani osvajali lopte na sredini terena, zatim ih prebacivali na bok i ubačajima tražili jednog od napadača.

Rezultat takve igre bila je i odlična prigoda Maroševića u 76., ali nije sinjski napadač najbolje primio loptu zbog čega je domaći vratar u posljednji trenutak uspio otkloniti opasnost. Sinjska igra na sve ili ništa u samoj završnici kažnjena je s nova dva gola u njihovoj mreži.

Naime, igrala se 88. minuta kada je sijevnula nova solinska kontra, oči u oči s vratarom Runjom izašao je Guć i rutinirano zabio na 2:0. U istoj minuti Junak je ostao i bez drugog igrača, jer je zbog prigovora drugi žuti zaradio Medvid. Do kraja utakmice domaći su odigrali još jednu odličnu akciju, Kapetanović je pronašao Borozana koji postavlja konačnih 3:0.