Mosor nastavlja s pobjedama, gostujuća slavlja Hrvatskog dragovoljca i Gorice

Ivana Jurica • nedjelja, 16.09.2012.

Peto kolo Druge HNL susretom su otvorili Radnik i HAŠK, a pobjedu je ukupnu četvrtu ovosezonsku s minimalnih 1:0 odnio domaćin. Domaću pobjedu ostvario je i Mosor u Žrnovnici, dok su s dva gola razlike na gostovanjima slavili Hrvatski dragovoljac (u Imotskom) i Gorica (u Kostreni). Preostali susreti petog kola na rasporedu su danas.

Nastavlja se Radnikov uspješan niz na domaćem terenu: zabilježili su i treću pobjedu. Ovog puta žrtva je bio HAŠK, a gol vrijedan tri boda postignut je devet minuta prije kraja utakmice. Strijelac je bio Marko Pajač koji je u igru ušao u nastavku utakmice, umjesto Dejana Čabraje.

Nova pobjeda momčadi Dinka Jeličića donijela je i čelnu poziciju na ljestvici (imaju bod više od Solina koji svoju utakmicu igra danas), dok je HAŠK trenutno 11. sa šest bodova.

Najuvjerljiviju pobjedu zabilježila je momčad iz Žrnovnice. Igrala se 38. minuta kad je Mario Šerić Ćutukovu momčad doveo u vodstvo. Druga dva gola pala su u drugom poluvremenu, a oba je postigao Željko Sablić, u 62. i 71. minuti. Zelini je dodatno otežala posao i činjenica da su od 58. minute igrali s igračem manje, jer je zbog dva žuta, odnosno crvenog kartona iz igre morao Matija Kristić.

Treća pobjeda (i to treća u nizu), odnosno ukupno deset bodova Mosoru je donijelo i visoko treće mjesto na tablici, dok je Zelina trenutno sedma sa šest bodova.

U Gospinu docu domaćin je do prednosti došao već u 12. minuti kad je Zvonimir Perković-Šantar pogodio Čovićevu mrežu. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Hrvatski dragovoljac izjednačava rezultat golom Josipa Maroševića. Isti igrač u 57. minuti postiže i drugi gol, a preciznim izvođenjem kaznenog udarca Marošević u 66. minuti dolazi do hattricka, čime i potvrđuje pobjedu svoje momčadi.

Gosti iz Sigeta tako su, nakon dva poraza, došli do pobjede, druge gostujuće, pa su s devet bodova trenutno na četvrtom mjestu na tablici. Imotski je izgubio još jednu utakmicu na svom terenu i pri samom je dnu ljestvice, na 13. mjestu s 4 boda.

Pobjedu s gostovanja odnijeli su i nogometaši Gorice. Momčad Damira Milinovića do slavlja je došla zahvaljujući dvama pogocima Borisa Bajte i to u 35. i 79. minuti utakmice.

Prva ovosezonska gostujuća pobjeda Gorici je donijela skok na sedmo mjesto na tablici, dok momčadi iz Kostrene ostaje na sedam osvojenih bodova.

Kolo će današnjim susretima zaključiti Rudeš i Solin, Primorac 1929 i Dugopolje, te Vinogradar i Lučko.