Junak 1:2 Šibenik
Šibenik

Šibensko slavlje u Sinju, Junak nastavio crni niz

S Gradskog stadiona u Sinju:Mišo Gulić • subota, 15.09.2012.

Šibenik je s igračem manje u Sinju uspio doći do punog plijena, čime je domaćina ostavio u velikim problemima, a po svemu sudeći i bez trenera Anića. U jeku najžešćih napada sinjskih Plavih jedna od mnogobrojnih šibenskih kontri je urodila plodom, nakon čega su domaći potpuno pali, a gosti propustili upisati i uvjerljiviju pobjedu.

Junak - Šibenik 1:2 (0:1)

Sinj, Gradski stadion, gledatelja: 1000

Suci: Knez (Zagreb), Havaić (Koprivnica), Đurak (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Tepurić (12'), 1:1 Tadić (53'), 1:2 Živković (75')

Junak: Runje, Matas, Ljubas, Poljak, Čavar, Kolić, Batovanja (od 46. Poljak B.), Stipanović (od 72. Midenjak), Mastelić (od 56. Balić), Tadić, Mandac.
Trener: Boško Anić

Šibenik: Škorić, Blaić, Tomić, Bašić, Marina, Slavica (od 70. Anić), Tepurić, Pekas, Mišlov, Španja (od 27. Živković), Kendeš (od 46. Čuljak).
Trener: Goran Tomić

Sinjskim mukama i dalje nema kraja, četvrti poraz u nizu, tek jedan od mogućih 15 bodova koji su se nudili do sada, situacija sve samo ne dobra. Oba gola gosti su postizali kada je Junak imao terensku inicijativu, Plavi su početkom drugog dijela došli do izjednačenja, a da je bilo malo više spretnosti mogli su domaći i do vodstva, no što su propustili oni, nisu Narančasti, stoga su bodovi otputovali put Šibenika.

Već u trećoj minuti Junak je imao vrlo lijepu priliku nakon nabačaja Čavara iz slobodnog udarca, međutim, nije se najbolje snašao Tadić pred praznim golom gostiju. U trenutcima kada je Junak zagospodario terenom, Šibenčani su došli do vodstva.

Boško Anić, trener Junaka: "Pobjeda Šibenika je sasvim zaslužena, riječ je o kvalitetnoj prvoligaškoj ekipi i ne preostaje mi ništa nego da im čestitam. Ponovo su nam se iste greške ponovile, premlada je ovo momčad, prekasno smo krenuli s pripremama i sada plaćamo danak svemu tome. Moram također reći da ću Upravi ponuditi ostavku, a Junaku želim sve najbolje."

Goran Tomić, trener Šibenika: "Ovo mi je jedna od najšokantnijih utakmica u trenerskoj karijeri, ali sami smo se doveli u ovakvu situaciju. Već u prvom dijelu smo mogli i morali riješiti utakmicu u svoju korist, Junak nam je potom iz svoje jedine šanse izjednačio, voda nam je ušla u uši, ali igrači su tada pokazali karakter i zabili taj pobjednički pogodak. Opet nas prati problem nerealizacije, kosu sam čupao što su moji igrači promašivali i srećom nismo kažnjeni."

Grgo Živković, igrač Šibenika: "Bilo je jako teško, pogotovo nakon isključenja, ali eto zabio sam pobjednički gol, što mi je veliko zadovoljstvo. Ova tri boda su neprocjenjivo važna, ovo će sve usmjeriti ka boljemu."

Čavar je loše odigrao na sredini i praktički darovao loptu Kendešu koji se sjurio po desnoj strani te u sredini pronašao Tepurića koji lakoćom pogađa za 0:1 u 12. minuti susreta.

Unatoč primljenom pogotku Junak je i dalje nastavio napadati, prvenstveno je ta opasnost stizala s bočnih pozicija te iz prekida, a nakon jednog takvog u 22. minuti lopta se doslovno šetala po petercu gostiju, no nitko od sinjske navale nije bio priseban da je smjesti za leđa vratara Škorića.

U 32. minuti Šibenik je kreirao novu priliku pred sinjskim vratima, odlično se Slavica izborio za jednu loptu, ušao u kazneni prostor, ali spreman je i dobro postavljen bio Runje koji tako sprječava podebljanje gostujućeg vodstva. Kako je susret odmicao tako su gosti sve više prijetili, a najbolju priliku za povećanje vodstva propustio je Mišlov dvije minute prije odlaska na odmor.

Dočim se krenulo s centra Junak je došao u novu kolosalnu priliku. Naime, odlično je Balić s lijeve strane uposlio natrčalog Tadića koji kasni za djelić sekunde i tako prilika odlazi u nepovrat.

Šibenik je uzvratio pet minuta potom, ponovno je Slavica bio oči u oči s Runjom, ali nova briljantna reakcija sinjskog čuvara mreže održala je nadu domaćima u povoljan rezultat. Kako to obično i biva, promašaji su se gostima ubrzo obili o glavu.

Igrala se 53. minuta kada se Tadić izborio za jednu loptu na desetak metara od gola Šibenika te je potom snažno zakucao ispod grede za 1:1, na radost domaćih navijača. Junak se potom osokolio i sve više prijetio, a nova prilika ukazala se u 60. minuti iz slobodnog udarca iskosa s lijeve strane kojeg je krasno izveo Balić, ali spreman je bio i Škorić koji vršcima prstiju loptu šalje u gol aut.

U 69. minuti gosti su ostali i s igračem manje, zbog "laktarenja" drugi žuti zaradio je Blaić, domaći su odmah pritisnuli, ali su potom vrlo brzo ponovno došli u rezultatski minus.

Neopreznost domaće vezne linije Šibenik koristi te u kontru izbacuje Živkovića koji pogađa za 1:2. Već u sljedećem napadu nova stopostotna prigoda za goste, Tepurić je u situaciji jedan na jedan s vratarom Runjom izvukao deblji kraj, odnosno sjajno je reagirao vratar domaće momčadi.

Domaći su tada sve karte bacili u napad, što gosti koriste za novu kontru i novu dobru situaciju koju ponovno loše završava Tepurić. Mogao je i Junak do izjednačenja u 86. minuti, ali nije ovaj puta Tadić dobro namjestio nišanske sprave.

Bila je to ujedno i posljednja prilika na utakmici, Šibenčani se pobjedom vraćaju prema vrhu, dok Junaku predstoje teški dani, gostovanje u Gorici, a zatim i domaći ogled s Hrvatskim Dragovoljcem. Dovoljno za zabrinuti se.