Rudeš zaustavio niz Solina, Balajić debitirao pobjedom

Ivana Jurica • ponedjeljak, 17.09.2012.

U tri posljednja susreta petog kola Druge hrvatske nogometne lige ostvarena je samo jedna pobjeda uz dva neodlučena rezultata. Dugopolje je s novim trenerom na klupi došlo do minimalne pobjede na gostovanju kod Primorca 1929. Vinogradar i Lučko odigrali su bez golova, a po jedan bod uzeli su i Rudeš i Solin čiji je susret završio rezultatom 2:2.

Stipe Balajić s tri je boda startao na dugopoljskoj klupi. Na stadionu pokraj Jadra njegova je momčad s jednim pogotkom u mreži pobijedila Primorac 1929. Ključni se trenutak utakmice dogodio već u 14. minuti kad je Mić u kaznenom prostoru zaustavio Šimunca. Sudac Beatović pokazao je na bijelu točku, a siguran izvođač bio je Ivica Žuljević.

Momčad Davora Mladine i dalje je na samom začelju ljestvice, sa samo jednim bodom iz pet odigranih susreta.

U susretu Vinograda i Lučkog u Mladini golova nije bilo, ali uzbuđenja nije nedostajalo. Svaka je momčad imala svoje prilike, ali vratari Kahlina i Jajalo niti jednom nisu morali u mrežu po lopte.

Za obje momčadi bio je to prvi remi u sezoni, a i učinak u dosadašnjem dijelu sezone im je identičan.

Solin je na gostovanju kod Rudeša imao vodstvo od 2:0, a na kraju je osvojio jedan bod, a sva četiri pogotka pala su u prvih 20 minuta utakmice. Već u osmoj minuti Poredski je Pudarovu momčad doveo u vodstvo. Domaćini se još nisu oporavili od tog šoka, a uslijedio je novi: Radovniković je zabio nakon kornera za 0:2. Prekid se isplatio i domaćinima u 12. minuti kad je Galić poslije slobodnog udarca smanjio vodstvo gostiju.

Solo akcija Karla Belaka Rudešu je u 19. minuti donijela izjednačenje. Do kraja utakmice pogodaka više nije bilo. Zagrepčani su ostvarili prvi remi, dok Solin nije uspio upisati i petu pobjedu u nizu.