Solin 2:1 Šibenik
Šibenik

Solin pobjednički i protiv Šibenika, eurogol Božinovića za pobjedu

Iz Solina:Ivana Jurica • subota, 22.09.2012.

Dalmatinski derbi Solina i Šibenika na igralištu pored Jadra otišao je na stranu domaće momčadi (2:1) koja tako i dalje nastavlja svoj niz neporaženosti. Upisali su i petu pobjedu zaustavivši goste iz Krešimirova grada koji su nanizali četiri kola bez poraza. Lidera prvenstva već u trećoj minuti do vodstva je doveo Joško Kovač. Narančasti su izjednačili u 80. minuti golom Ante Živkovića, da bi odmah potom eurogolom s više od 30 metara iz slobodnog udarca slavlje Pudarovoj momčadi donio Josip Božinović.

Solin – Šibenik 2:1 (1:0)

Solin, igralište uz Jadro

Sudac: Željko Frković – Gospić

Strijelci: Kovač 2', Božinović 81' – A. Živković 80'

Žuti kartoni: Čerina 40', Poredski 75' – Mišlov 37', Tomić 66', G. Živković 88'

Solin: Višić, Bralić, Šunjić, Vardić, Kovač, Božinović (od 85. Mičić), Čerina, Rendić (od 73. Farić), Poredski (od 77. Kapetanović), Vukušić, Radovniković. Trener: Ivan Pudar.

Šibenik: Škorić, Čuljak, Tomić, Bašić, Pekas, G. Živković, Mišlov, Kendeš (od 46. Marina), Anić (od 78. A. Živković), Slavica (od 55. Pešić), Tepurić. Trener: Goran Tomić.

I bez Alena Guća Solin je svom terenu došao do pobjede nad Šibenikom koji je u susret ušao bez standardnog dvojca Blaić - Španja. Susret tek što je počeo, a domaćin je već stigao do vodstva. U duelu Čuljka i Poredskog u kaznenom prostoru Šibenika domaći je napadač bio uspješniji, dodao je loptu Kovaču, a ovaj bivši igrač Šibenika sjajno je opalio iz prve i pogodio Škorićevu mrežu za sjajno otvaranje utakmice Solina. Pogodak je goste iz Šibenika šokirao, a Solin je mogao doći i do uvjerljivijeg vodstva na početku utakmice.

U sedmoj minuti grešku u zadnjoj liniji Šibenika Kovač nije uspio iskoristiti, došao je sam pred Škorića koji je izašao na 16 metara i uspio spriječiti novi gol. Gosti prvi put pokušavaju zaprijetiti u 14. minuti, ali na ubačaj Kendeša s desne strane zakasnio je Slavica. Pokušao je potom i Anić iz daljine, no, bez velike opasnosti za gol Višića. Daleko opasnije bilo je na drugoj strani, ovaj put sam pred Škorićem u 23. minuti našao se Poredski, ali još je jednom Šibenikov vratar izašao uspješniji iz dvoboja s domaćim igračima. Odmah potom, u 25. minuti, malo je goste dijelilo od gola: Anić je izveo prekid s desne strane, a stoper Tomić glavom je pogodio prečku.

Loš teren onemogućavao je pas igru kojoj teže Šibenčane, pa su pokušavali dugim loptama, ali bez većeg uspjeha. Nije bilo njihove prepoznatljive igre, dok je Solin, naviknut na uvjete, bio opasniji pred golom. Tako su i u 37. minuti poslije slobodnog udarca Božinovića mogli i povećati prednost: Škorić je, nakon što je lopta nezgodno odskočila, uspio odbiti udarac, samo do jednog domaćeg igrača ispred kojeg je stoper Bašić spriječio da nova lopta ode u mrežu. Do kraja poluvremena pokušao je i Šibenčanin Slavica, a u 41. minuti dvojbena situacija: Grgo Živković dao je sjajnu loptu za suigrača Tepurića koji se sjurio u kazneni prostor, dok se namještao na udarac došlo je do kontakta s braničem domaćina, Tepurić je pao, ali sudac Frković nije se oglasio, pokazao je da se igra nastavi dalje unatoč prosvjedima Šibenikova napadača. Do kraja prvog dijela značajnijih akcija nije bilo.

Šest minuta u nastavku trebalo je proći do prve, ozbiljnije akcije: korner je izveo Čuljak, a napadač Šibenika Tepurić na prvoj stativi je došao do lopte, ali je pucao pored gola. Solin uzvraća dvije minuta kasnije, ali udarac jednog domaćeg igrača s desne strane obranio je vratar gostiju. Domaćin se u nastavku uglavnom orijentirao na obranu svog gola, a svoju je šansu tražio iz kontranapada. Za Narančaste su pokušavali i Čuljak, Pešić, Tepurić, ali vratar Solin nije morao intervenirati.

S minimalnim vodstvom domaće momčadi ušlo se u posljednjih deset minuta utakmice, a prava uzbuđenja tek su tada počela. U 80. minuti Šibenik je stigao do izjednačenja: jedna duga lopta pala je iza leđa domaće obrane, istrčao je i vratar, a Ante Živković, tek što je ušao u igru, uspio je pogoditi za izjednačenje. Nije dugo rezultat bio izjednačen, premda ništa nije naslućivalo da će iz te akcije pasti pobjednički pogodak. Zaradili su domaćini slobodan udarac na više od 30 metara, loptu je namjestio Josip Božinović i onda sjajnim udarcem pogodio rašlje Škorićeva gola. Eurogol vrijedan tri boda za domaćine.

Šibenik je ponovno krenuo po izjednačenje. Mišlov u 84. minuti nije uspio bolje reagirati, Ante Živković odmah potom glavom je pucao ravno u vratara domaćih. Na drugoj strani nakon centaršuta Vukušića glavom je pucao Kapetanović, malo pored gola. Do kraja utakmice još su dvije akcije imali Narančasti, Tepurićev je udarac završio iznad gola, a u drugoj je situaciji domaći čuvar mreže bio je brži od Pešića.

Tri su boda, ali i vodeća pozicija na ljestvici tako ostala u rukama igrača Solina. Nastavak niza Solinjani će u sljedećem kolu tražiti kod Vinogradara, dok će povratak na pobjednički staze Šibenik tražiti u domaćem susretu protiv Gorice.