Prvi poraz Radnika, Junak preuzeo fenjer

Damir Žbulj, Mišo Gulić • nedjelja, 23.09.2012.

Drugoligaši su stigli do šestog prvenstvenog kola. Treću pobjedu u nizu upisala je Gorica protiv sinjskog Junaka kojemu je to bio peti poraz u nizu, a težak poraz je doživio i Imotski na gostovanju u Zelini. Do drugog boda u sezoni stigao je Primorac 1929 u Lučkom, a nekoliko kilometara dalje bez pobjednika su također odigrali HAŠK i Mosor. Tri boda upisalo je i Dugopolje protiv do tada neporaženog Radnika.

Gorica je nakon neuvjerljivog starta i tek jednog boda u tri kola naglo proigrala, upisala dvije pobjede, a protiv Junaka je stigla i do treće. Glatkih 3:0 stiglo je nakon furioznih prvih 28 minuta, u petoj je za 1:0 zabio Crnov, drugi pogodak Sinjani su primili u 18., strijelac je bio Jančetić, a nakon novih deset minuta igre isti igrač je zabio i za konačnih 3:0.

U Svetom Ivanu Zelini Imoćani su se proveli kao bosi po trnju. Zelina je do nova tri boda došla kudikamo lakše nego li se tome itko nadao, s po dva gola u svakom poluvremenu. Strijelci u prvom dijelu bili su Brlečić u osmoj i Fuček u 41., dok su u nastavku zabijali Kiš u 49. te Mesec u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Sesvetski Radnik u Dugopolju je upisao i prvi ovosezonski poraz, domaćin je nakon smjene Ante Miše i ustoličenja Stipe Balajića upisao i drugu pobjedu za redom te pobjegao iz donjeg dijela ljestvice. U prvom dijelu mreže su mirovale, ali zato je u nastavku proradio domaći napad. Dugopolju je vodstvo u 50. minuti donio Šimunović, da bi konačan rezultat postavio Kardum duboko u sudačkoj nadoknadi.

HAŠK je nakon dvije uzastopne domaće pobjede, na svom stadionu ipak ostao bez punog plijena protiv Mosora. Točnije, do važnog boda stigli su u samoj završnici utakmice, pet minuta prije kraja. Prvih 45 minuta bilo je za zaborav, bez konkretnijih prilika, bilo ne jednoj, bilo na drugoj strani terena, no, zato je zanimljiv bio nastavka dvoboja.

Gosti iz Žrnovnice poveli su samo četiri minute nakon početka drugog dijela. Nakon velike greške obrane HAŠK-a i brze akcije Mosora, loptu je primio Divković, povratno uposlio Grizelja, koji je s desetak metara, malo iskosa s lijeve strane, uz veliku pomoć obrambenog bloka, prevario vratara za vodstvo gostiju od 0:1. U ostatku poluvremena Mosor je kontrolirao susret i činilo se kako će uspješno privesti utakmicu kraju, no završnica je ipak bila izuzetno uzbudljiva. Izlaskom strijelca Grizelja Mosor je prestao igrati, HAŠK je jurnuo po izjednačenje i stigao do njega u 86. minuti dvoboja, kada je odličan prodor Škorića i dodavanje u kazneni prostor u pogodak pretvorio Ivan Marić, igrač koji je ušao na početku nastavka.

U posljednjim minutama utakmica je bila u potpunosti otvorena, s prilikama na obje strane terena, gdje su i domaći mogli do potpunog preokreta, ali i gdje su gosti ipak mogli do sva tri boda. Na kraju, ostalo je 1:1, čime ipak mogu biti zadovoljniji nogometaši HAŠK-a.

Jedini susret bez postignutih golova odigrali su bivši prvoligaš Lučko i druga momčad Hajduka, Primorac 1929. Bio je to susret u kojem je domaćin dominirao, imao više od igre, ali put do mreže jednostavno nisu znali pronaći. Osvojeni bod gostima je značio da više nisu najgora momčad lige.

U petak je Hrvatski dragovoljac na svom terenu stigao do velike pobjede nad Pomorcem, koja ga je zadržala pri samom vrhu drugoligaške ljestvice, s četiri boda zaostatka za vodećim Solinom.

Čak četiri pogotka završila su u mreži Kostrenjana, čime su Crni iz Sigeta istaknuli kandidaturu za neku od najviših pozicija u drugoligaškom poretku. Josip Marošević realizirao je kazneni udarac za 1:0 u 21 minuti dvoboja, a do kraja poluvremena Dragovoljci su uspjeli udvostručiti vodstvo preko Filipa Jazvića, samo nekoliko trenutaka prije odlaska na odmor.

Pet minuta igre u drugom dijelu bilo je dovoljno da se gosti privremeno vrate u utakmicu, za 2:1 zabio je Dražen Pilčić, koji je ušao početkom nastavka. No, ključno je bilo od 70. do 73. minute, kad su Crni postigli dva brza pogotka, precizni su bili Brtan te još jednom Jazvić, dok je za konačnih 4:2 zabio Diego Živulić. Dragovoljci bi u narednom kolu dobru formu trebali potvrditi kod sinjskog Junaka, dok će Pomorac, nakon dva uzastopna poraza, od Gorice i Dragovoljaca, bodove tražiti na svom terenu protiv Zeline.

• Obrisan korisnik23.09.2012. u 08:48
    Solinjani se odvoili-Izgleda da će oni jedini biti najozbiljniji kandidat za prvaka