Liga prvaka - Skupina D, 1. kolo, 29.09.2012, 18:30 h
RK Zagreb
RK Zagreb 30:27 OTP Bank Pick Szeged
OTP Bank Pick Szeged

CO Zagreb dominirao protiv Pick Szegeda i nakon odlične predstave upisao sigurnu pobjedu

Iz Doma sportova: Damir Žbulj • subota, 29.09.2012.

Vrijedilo je večeras nakon nekoliko godina pauze navratiti do Ledenjače Doma sportova. Rukometaši Croatia osiguranje Zagreba, odličnom su predstavom u potpunosti nadigrali mađarski Pick Szeged, a konačnih 30:27 ne otkriva kako su Zagrebaši vodili od prve do posljednje minute i kako je prednost većim dijelom susreta bila veća od pet pogodaka..

Croatia osiguranje Zagreb - Pick Szeged 30:27 (15:8)

Liga prvaka, prvo kolo
Zagreb, Ledena dvorana Doma sportova, gledatelja: 4000

Suci: Igor Kovalčuk / Alexei Kovalčuk (MDA)

Croatia osiguranje Zagreb: Kelentrić (7 obrana), Ivić (8 obrana); Skoko 3, Marić 1, Stepančić 4, Matulić, Matić 3, Šprem 6, Špiler 5, Batinović, Horvat 4, J. Valčić 3, Sršen, T. Valčić 1, Mandalinić, Kaleb
Trener: Slavko Goluža

Pick Szeged: Buday 2, Kekezović 1, Vadkerti, N. Nagy 1, Larholm 4, Tatai, Pribanić 4, Mikler (11 obrana), Zubai 1, Balogh 1, Blažević 2, Czina, Prodanović 6, Šulc 4, Hegedus, Ancsin 1
Trener: Laszlo Skaliczki

Isključenja: CO Zagreb 10 minuta / Pick Szeged 0 minuta

Sedmerci: CO Zagreb 1/1 / Pick Szeged 4/4

Čast da budu gosti rukometašima Croatia osiguranja Zagreba u Ledenoj dvorani Doma sportova, nakon nekoliko godina igranja Lige prvaka u zagrebačkoj Areni, pripala je mađarskom Pick Szegedu.

Nije to bila ona atmosfera iz 90-tih godina prošlog stoljeća, kada je dvorana bila krcata sat i pol prije početka utakmice, no, skupilo se u Ledenjači nekoliko tisuća ljubitelja rukometa i navijača CO Zagreba, koji su solidno bodrili rukometaš hrvatskog prvaka tijekom čitavog dvoboja.

Imali su i razloga zašto, jer su domaći igrači od prve minute zagospodarili terenom, a dominaciju u obrani pretvorili su u sedam pogodaka prednosti na poluvremenu utakmice (15:8).

Trener Goluža poslao je od prve minute u vanjskoj liniji Špilera, Tončija Valčića, Stepančića, na krilima su bili Šprem i Horvat, pivota je pomalo iznenađujuće zaigrao Skoko, dok je na vratima bio Filip Ivić, koji je povjerenje opravdao odličnom predstavom u prvih pola sata igre.

Poveo je CO Zagreb golovima iskusnih Špilera i starijeg Valčića, no, što je važnije obrana je bila besprijekorna, 5-1 sa Špremom na prednjem funkcioniralo je savršeno, gosti su zabili prvi pogodak tek u četvrtoj minuti.

Nakon šest minuta igre trener Skaliczki morao je pozvati minutu predaha, jer brzim kontrama Šprema Zagrebaši otišli na +4, bilo je 5:1. Nastavila se odlična predstava domaćih igrača, pogotovo u obrani, a serijom laganih pogodaka, brzo je prednost narasla i na šest pogodaka viška.

Gosti su se malo pribrali sredinom prvog dijela, uspostavili ravnotežu na nekih četiri gola razlike, ali je prvim pogotkom Horvata s krila, u 20. minuti susreta, rezultat na semaforu i dalje ugodnih 11:6.

Istaknuli su se

U redovima odličnih Zagrebaša istaknuli su Lovro Šprem sa šest postignutih pogodaka, Špiler je zabio pet, dok su Stepančić i Horvat svaki po četiri puta tresli protivničku mrežu. Odlični su bili i vratari, Ivić je upisao osam, a Kelentrić obranu manje. Kod gostiju prvo ime bio je Prodanović sa šest golova, ali je većinu zabio s linije sedam metara. Od Hrvata u redovima Szegeda, pivot Pribanić je postigao dva gola, dok je Alen Blažević dva puta svladao vratare hrvatskog predstavnika.

U završnih pet minuta, dalekometnim šutevima i golovima Matića, koji je također dobio priliku, Zagrebaši su dominirali nad suparnikom u napadu, dok je fenomenalni Ivić odlično čuvao domaća vrata, upisavši čak osam obrana u prvih 30 minuta dvoboja.

Početkom nastavka domaći igrači smireno su čuvali prednost, nije bilo nikakvih 'crnih rupa' u njihovoj igri, tako da je i do 40. minute razlika bila velikih i sigurnih sedam golova. Na vrata je u drugom dijeli izašao i iskusni Kelentrić, nastavio s obranama tamo gdje je Ivić stao, dok su raznovrsnost u napadu demonstrirali i golovima s vanjskih pozicija, ali i onima s crte, gdje se dobro snalazio Bojan Skoko.

Gosti su na terenu bili opasni tek kada je Zagreb povremeno bio bez isključenog igrača, Prodanović je bio siguran egzekutor sedmeraca, Kekezović je realizirao jednu kontru pa su sredinom prvog dijela Mađari stigli na 'samo' minus četiri (22:18).

Međutim, golovima Jose Valčića, Horvata iz jedne teške pozicije pa večeras odličnog Slovenca Špilera, koji je u 48. minuti zabio svoj peti pogodak, vraća se sigurnost u domaće redove, za posljednjih deset minuta rukometne borbe s Pick Szegedom.

Svu neizvjesnost, ako se uopće može iskoristiti taj termin, otklonio je Šprem, s dva brza pogotka iz kontri, a fenomenalni Zagrebaši rutinirano, u maniri iskusne europske rukometne družine, priveli su dvoboj s Mađarima kraju.

• Obrisan korisnik02.10.2012. u 10:25
    fenomenalna pobjeda mladih zagrebaša! još kada se vrati šebetić i uigraju se novopridošli igrači-bit će to super! mislim da možemo do 3. mjesta u skupini (jer su barca i berlin ipak prejaki)!
  • Frankopan30.09.2012. u 10:51
    Kako ti nije neugodno napisati 4000 gledatelja kad se u svim drugim člancima osvrću na malu posjetu navodeći od 1000 do 1500 gledatelja?
    Frankopan
  • Obrisan korisnik30.09.2012. u 01:19
    cestitke tim mladicima...
  • Obrisan korisnik29.09.2012. u 22:05
    Iskreno nisam mislio da ce Zagreb ikoga vise lako dobivati (jedno duze potrebno vrijeme). Ovo je veoma obecavajuce za pocetak sezone premda je mjesta za napredak jako puno (sto je i sam Goluza priznao)...
  • Obrisan korisnik29.09.2012. u 21:19
    Idukar!Misliš li da je Zagreb dobro igrao?