Josip Piršljin • nedjelja, 07.10.2012.

Većina utakmica sedmog kola talijanske Serie A odigrana je u nedjeljnom popodnevnom programu u kojem nije bilo većih iznenađenja. Juventus je kasnim golom uzeo "puni plijen" u Sieni, a uspješni su bili i nogometaši Lazija, Fiorentine, Rome, Catanije i Cagliarija.

Vodeća momčad prvenstva ostaje na vrhu i nakon sedmog kola, a s te pozicije može je srušiti jedino Napoli ukoliko s velikom gol-razlikom svlada Udinese u kasnijem terminu. Juventus je bio bolji od suparnika iz Siene, no do sva tri boda igrači Antonija Contea došli su tek pet minuta prije kraja.

Juventus se autoritativno postavio od početka, a gol je došao dosta rano. U 14. minuti Pirlo je demonstrirao lukavost prevarivši živi zid Siene nakon slobodnog udarca. U trenutku kada su svi skočili Pirlo je uputio udarac po zemlji i pogodio donji kut vratara Pegola. Domaći su uzvratili akcijom Ze Eduarda i Calaia, no bez učinka.

Giovinco je radio dosta nereda u domaćoj obrani, ali opet je na scenu u 39. minuti stupio Pirlo. Ponovno je tukao iz slobodnjaka, ali ovog puta preko zida i pogodio je vratnicu. Nedugo potom zbog svađe sa sucima isključen je trener Siene Cosmi, no to kao da je motiviralo igrače.

U drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Siena je uspjela izjednačiti. Po desnoj strani je prolazio Angelo, a De Ceglie ga nije dovoljno ozbiljno shvatio. Brazilac se probio i ubacio u sredinu šesnaesterca gdje se našao Calaio i pogodio glavom za 1:1.

U nastavku je Juventus bio više napadački orijentiran dok je Siena pokušala očuvati aktualni rezultat, a prijetila je iz kontranapada. U 63. minuti Giovinco je bio u izglednoj situaciji, a nakon njega na drugoj strani i Calaio. Ipak, novog gola nije bilo sve do 85. minute. Tada je Stara dama uspjela osigurati sva tri boda kada je Marchisio lijepim volejem poslije odbijanca zabio za konačnih 2:1.

Pescara je nakon dvije uzastopne pobjede ipak izgubila od Lazija. Presudno je bilo prvih 45 minuta u kojem su igrači Vladimira Petkovića riješili pitanje pobjednika i popeli se na treću poziciju. Ante Vukušić je ponovno bio u početnom sastavu jadranskog kluba, ali nije se istaknuo i zamijenjen je nakon nešto više od sat vremena igre.

Lazio je na najbolji mogući način otvorio utakmicu. Već u petoj minuti Rimljani su došli u vodstvo kada je prekrasan pogodak iz slobodnog udarca postigao Hernanes. 20 minuta poslije Lazio je povećao svoju prednost nakon lijepe akcije Candreve i Klosea. Njemački reprezentativac je iskoristio sjajnu asistenciju Candreve, izašao sam na vratara, zaobišao ga i poslao loptu u mrežu.

U 36. minuti Pescara je primila i treći gol, a strijelac je još jednom bio Klose. Hernanes je nabacio iz kornera, a bivši napadač Bayerna visoko skočio i glavom pronašao put do mreže. Gosti su ipak "prikočili" u nastavku susreta u kojem više nije bilo novih golova, te je utakmica na stadionu Adriatico završila s 3:0 za nebesko-plave.

Fiorentina je pobijedila nakon tri kola u kojem je osvojila samo dva boda. Na stadionu Artemio Franchi gostovala je Bologna koja je rano primila pogodak i kasnije se nije uspjela vratiti. Viole je petim ovosezonski golom još jednom predvodio crnogorski napadač.

Domaći sastav je vrlo rano uspio doći do vodećeg pogotka. Već u sedmoj minuti Fiorentina je vodila poslije kornera kada je lopta pogodila gostujućeg braniča Rogera Carvalha i odbila se do Jovetića koji spretno reagira i udarcem iz okreta zabija za 1:0. Domaći su bili bolji suparnik do kraja utakmice, ali nisu to okrunili novim pogotkom.

Nakon visokog poraza od Juventusa u prošlom kolu, Roma se uspjela vratiti na pobjedničke staze na domaćem terenu protiv Atalante. Sastavu Zdeneka Zemana dovoljan je bio po jedan pogodak u svakom poluvremenu da osvoji nova tri boda čime se ipak malo približio vrhu tablice.

Rimljani su u vodstvo došli nakon pola sata igre kada su sjajnu akciju odigrali Lamela i Totti. Kapetan je uputio vrlo lijepu asistenciju preko gostujuće obrane za utrčalog Argentinca koji loptu šalje u mrežu. Atalanta je imala par dobrih prilika, ali na odmor se otišlo s vodstvom Rome.

Do novog gola gledatelji na Olimpicu čekali su do 62. minute kada se u strijelce upisao Bradley. Destro je uputio oštar udarac prema vratima Atalante kojeg Consigli nije mogao do kraja ukrotiti, te je Amerikanac dobro reagirao na odbijenu loptu i zabio za 2:0. Taj se rezultat zadržao do isteka zadnje minute i Atalanta je upisala treći uzastopni poraz.

Catania je pred svojim navijačima upisala pobjedu protiv Parme. Goste je šokirao već u drugoj minuti Gomez kada je iskoristio asistenciju Barrientosa, a promjene rezultata nije bilo skroz do 80. minute. Tada su Sicilijanci osigurali sva tri boda preciznošću Bergessija. U 69. minuti gosti su ostali s igračem manje kada je isključen Benalouane.

Na Olimpijskom stadionu u Torinu istoimena momčad je izgubila od Cagliarija. Posljednjeplasirana momčad talijanskog prvenstva uspjela je doći do svoje prve ovosezonske pobjede, a za to joj je bio dovoljan jedan pogodak. U 74. minuti utakmice Brazilac Nene je bio siguran realizator najstrože kazne čime se Cagliari maknuo sa samog dna ljestvice.

• Obrisan korisnik07.10.2012. u 19:09
    Dario, imaš takvih situacija iz prošle sezone. Milanovi igrači nešto dobacuju sucu, dobiju par tekmi kazne, a kad to napravi igrač Juvea nikom ništa. Isto tako Ibra ošamari igrača Napolia, dobije 3 tekme kazne, a igrači Juventusa prljavo udaraju i nikom ništa. Smiješni su.
  • Obrisan korisnik07.10.2012. u 18:38
    Šta bi bilo kad bi bilo,to se ne zna,ali mogao si navesti da je Siena izjednačila sa istim brojem igrača,pa onda razmisli šta bi moglo biti da je bilo 11 na 10 igrača.Svi koji su danas gledali meč,vidjeli su da je sudac debelo oštetio Sienu i još deblje pomogao Juventusu!
  • etti07.10.2012. u 18:28
    Ishod ne bi promijenilo ni isključenje Chiellinija tako da neznam čemu to kmečanje. Forza Juve, lagano do naslova!
    etti
  • Obrisan korisnik07.10.2012. u 18:21
    Juventus je danas spasio sudac susreta,negdje u 40 minuti,Chiellini je napravio grub prekršaj i zaslužio je žuti karton,a budući da je već imao jedan žuti,to bi značilo isključenje!A prije toga Vidal faulira igrača Siene na centru a sudac za to igraču Siene je dao žuti!!Sramota,najblaže kazano!!