Igokea jedina stopostotna, Radnički jedini bez pobjede

Branimir Korać • ponedjeljak, 08.10.2012.

Kompletirano je treće kolo ABA lige nakon kojeg su se izdvojila Igokea kao jedina momčad bez poraza i Radnički kao jedini koji još nije upisao pobjedu. Kragujevčani su se nadali prvoj pobjedi u dvoboju s Igokeom u svom Jezeru, međutim gosti su bili bolji 78:73...

Novo razočaranje priredili su igrači kragujevačkog Radničkog svojim navijačima. Ugostili su u svojoj dvorani momčad Igokee, najavljivali su prvu ovosezonsku pobjedu, međutim obećanje nisu ispunili. Gosti su bili bolji 78:73 i na taj način su ostali jedina neporažena momčad lige. S druge strane Kragujevčani jedini još uvijek nemaju niti jednu pobjedu.

Susret se rasplitao po domaćim željama u prvom poluvremenu kada su samo na početku imali manjih problema, ali su se zahvaljujući raspoloženom Stefanu Sinovcu uspjeli oporaviti i povesti. Do isteka 20. minute bili su konstantno u vodstvu te su na odmor otišli s prednosti 37:32.

U istom ritmu se nastavilo sve do sredine treće dionice kada su domaćini imali 44:38 i onda stali. Igokea je uspjela napraviti seriju čak 19:3, potpuno preokrenuti susret i stvoriti dosta glavobolje domaćinu.

Ipak, Sinovec je u posljednjoj četvrtini nastavio s dobrom igrom i poveo je Radnički u povratku u rezultatsku neizvjesnost te su domaćini na ulasku u posljednju minutu susreta nakon ubačaja s linije slobodnih bacanja Marka Worthingtona stigli do poravnanja na 70:70. Odmah je na drugoj strani tricom uzvratio Hammonds, Worthington promašuje zicer, a Hammonds s linije slobodnih bacanja ubacuje za 75:70 nakon čega se Radnički više nije oporavio.

Završilo je 78:73 za Igokeu koju su predvodili Branko Jorović s 15 poena i pet skokova te Hammonds i Nebojša Joksimović s po 14 poena. Siniša Štemberger je igrao 32 minute i ubacio 11 poena (2/3 za dva, 1/4 za tri, 4/6 slobodna) uz četiri skoka i četiri asistencije. Kod Radničkog Stefan Sinovec je bio daleko najraspoloženiji s 25 poena i osam skokova, a slijedio ga je Mark Worthington s 12 poena (1/7 šut iz igre).