Šibenik 1:0 Zelina
Zelina

Tepurić Šibenčanima u završnici utakmice donio tri iznimno vrijedna boda

Iz Šibenika:Ivana Jurica • subota, 13.10.2012.

Četvrtu prvenstvenu pobjedu, odnosno treću na domaćem terenu, upisali su nogometaši Šibenika. Na svom su Šubićevcu s minimalnih 1:0 pobijedili do ove utakmice trećeplasiranu Zelinu prekinuvši im niz od tri uzastopne pobjede. Nakon niza promašaja (što je već stara šibenska boljka), uključujući i jedanaesterac, iznimno bitne bodove Šibenčanima je na asistenciju Tonija Španje donio napadač Franjo Tepurić u 83. minuti.

Šibenik – Zelina 1:0 (0:0)

Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 400

Sudac: Nikola Beatović – Zagreb

Strijelci: Tepurić 83'

Žuti kartoni: Marin 20', Anić 68' – Krezo 54', Nikolić 66'

Šibenik: Škorić, Blaić, Tomić, Bašić (od 68. A. Živković), Pekas (od 56. Mišlov), Anić, Marina, Čuljak, Španja, Pešić (od 46. Slavica), Tepurić. Trener: Goran Tomić.

Zelina: Kranjčec, Nikolić, Kotarski, Kiš, Krezo (od 64. Medved), Mesec, Fuček, Šimek, Brlečić, Gluhak, Grgec. Trener: Dražen Biškup.

Franjo Tepurić, igrač Šibenika: "Mislim da smo stvarno bili puno bolji od Zeline, trebali smo pobijediti s puno većom razlikom. Ne prati nas sreća kod realizacije, pisali ste o tome. Tako je bilo i danas, ali zadnjih desetak minuta sreća nam se osmjehnula. Ali, mislim objektivno da smo bili puno bolji od njih. Ja se ovdje stvarno lijepo osjećam, kao domaći sam. Baš s dečkima pričam, ne bih imao ništa protiv ni da sam Dalmatinac".

Goran Tomić, trener Šibenika: "Znali smo da nas čeka jako teška utakmica, Zelina je izvanredna ekipa što se i vidjelo. Prvih 45 minuta odigrali smo jako, jako dobro, imali smo stvarno puno šansi, neiskorišteni penal, tako da smo utakmicu trebali riješiti već u prvom poluvremenu. Međutim, to je ta boljka koja nas stalno prati, a pratila nas je i u današnjoj utakmici. Sve bi to puno ljepše izgledalo da smo mi na početku iskoristili svoje šanse, sve bi onda bilo opuštenije. Međutim, kad odete na poluvrijeme s toliko promašenih šansi, u drugom se dijelu stvara grč u igri, normalno da je teško zabiti gol. Sva sreća, uspjeli smo zabiti gol. Zelina je izvanredna ekipa, prijetili su nam preko Fučeka koji je bio izvanredan. Momci su toliko truda, želje, volje uložili u ovu utakmicu da im mogu samo čestitati."

Dražen Biškup, trener Zeline: "Mi smo ovdje došli rasterećeni s obzirom na broj bodova koje imamo iz dosadašnjeg dijela prvenstva gdje smo dosta dobro igrali. Nama ovdje nije bio nikakav imperativ. Da, istina je, malo smo bojažljivije ušli u utakmicu, ali kako je utakmica odmicala, mislim da je tako i u prvom poluvremenu bilo, oslobađali smo se pritiska. Normalno da je Šibenik želio pobjedu, imao je gol prilika, prilika, ali realizacija im je jednostavno bila slabija. Svojim igračima nemam što zamjeriti, premda smo kod 0:0 imali šansu da mi povedemo, u kontri se dogodilo da je Šibenik zabio i na kraju zasluženo dobio."

Gosti, koji su u Šibenik doputovali bez nekoliko igrača, prvi su zaprijetili preko odličnog Fučeka, ali njegov je udarac išao ravno u domaćeg vratara Škorića. Isti su akteri bili i u sljedećoj minuti, no, ovog je puta Škorić pokupio ubačaj Fučeka ispred jednog gostujućeg igrača. Šibenčani prvi put prijete preko Blaića u devetoj minuti, pucao je domaći desni bočni u bliži kut, a intervencijom se iskazao gostujući vratar Kranjčec. Odmah potom domaćini su propustili i prvu sjajnu priliku: Blaić je ubacio u sredinu gdje je Čuljak sam, ali u izvanrednoj prilici nije reagirao najbolje, udarac mu je otišao daleko od okvira gola.

Krenula je onda cijela serija akcija domaćina: Blaićev udarac pored gola, pa dva centaršuta Čuljka koja je otklonila gostujuća obrana. U 20. minuti gostujući je vratar bio malo brži od Tepurića, u nastavku akcije

Marina je pao, a sudac mu je (opravdano) pokazao žuti karton zbog simuliranja. Javljaju se i gosti, nije izgledalo toliko obećavajuće, ali udarac Šimeka iskosa s lijeve strane završio je na okviru gola. U 35. minuti odličan udarac Marine Kranjčec je skrenuo u korner, u nastavku akcije Tepurić je u kontaktu s Nikolićem u kaznenom prostoru, domaći napadač pada, a sudac pokazuje na bijelu točku. I ovog puta odgovornost preuzima kapetan Bašić: iz prvog pokušaja je precizan, ali sudac opravdano traži ponavljanje kaznenog udarca jer je jedan domaći igrač utrčao ranije. Iz drugog pokušaja Bašić nije bio jednako precizan, vodstvu Narančastih ispriječio se okvir gola.

Do kraja poluvremena Tepurić je pokušao glavom nakon centaršuta Blaića, a jednu akciju gostiju pravovremenom reakcijom zaustavio je vratar Škorić. Dvije minute prije odlaska na odmor još je jednom sjajno opalio domaći veznjak Marina, ali Kranjčec je uz pomoć stative i u ovoj situaciji svoju mrežu sačuvao netaknutom.

Novu sjajnu šansu domaćini su stvorili već na startu drugog dijela: Slavica, koji je zamijenio Pešića, u odličnu je priliku gurnuo Tepurića, on prebacuje vratara, ali loptu s gol crte izbija Kotarski. Bilježimo potom i dvije akcije gostiju: u 59. minuti dobro je pucao Šimek, ovog puta pored gola, da bi odmah potom iz slobodnog udarca zaprijetio Fuček, Škorić je uz male probleme uspio ukrotiti tu loptu. Domaćini su sve karte bacili na napad, u 68. minuti Slavica je asistirao Mišlovu, no, on nije uspio dobro primiti loptu i opasnije zaprijetiti gostujućem vrataru, pokušao je i Tepurić u nastavku akcije, bezuspješno.

Na drugoj strani pokušava Fuček, snažno, ali i preko gola. Deset minuta prije kraja utakmice opasno je bilo u domaćem kaznenom prostoru: udarac jednog gostujućeg igrača Tomić je spasio da ne uđe u gol, a nakon toga označeno je zaleđe. U 83. minuti i gosti traže kazneni udarac nakon što je jedan njihov igrač završio na travi, sudac se ne oglašava. Šibenčani organiziraju brzu kontru, Tepurić daje loptu za Španju koji mu je vraća, a domaći napadač iskosa s desne strane trese mrežu za vodstvo Šibenika. Drugi je to Tepurićev gol u šibenskom dresu, za što je, osim pljeskom, nagrađen i skandiranjem s tribina.

Do kraja utakmice mogli su gosti i bolje iskoristiti akciju koju su kreirali u 90. minuti, ali nisu uspjeli, pa su sva tri boda ostala na Šubićevcu.